V pondělí odpoledne vyjížděli olomoučtí policisté, záchranáři i hasiči do místní části Holice, kde mělo v areálu bývalého pivovaru dojít k hromadné intoxikaci lidí oxidem uhelnatým. Záchranáři na místo vyslali čtyři pozemní posádky.
„Spolupracovali jsme se složkami IZS u hromadné intoxikace osob oxidem uhelnatým v Olomouci-Holici, v areálu bývalého pivovaru. Zasahovala profi jednotka ze stanice Olomouc. Asistovali jsme záchranářům a poskytovali součinnost Policii ČR,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.
Někteří z pacientů byli bohužel ve velmi vážném stavu.
„Dva pacienti byli v kritickém stavu a v bezvědomí. Po napojení na umělou plicní ventilaci, kdy jsme jednoho z nich museli navíc resuscitovat, jsme je převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci. Do stejné nemocnice byl převezen další pacient ve středně vážném stavu. Zbylí čtyři intoxikovaní pacienti byli po ošetření transportováni do nemocnic v Prostějově a Přerově, a to ve stabilizovaném stavu,“ sdělila mluvčí záchranářů Lucie Mikisková.
Celou událostí se začala zabývat Policie ČR.
„V pondělí 29. června 2026, krátce před půl druhou odpoledne, jsme přijali oznámení o intoxikaci osob v bývalém areálu pivovaru v Olomouci – Holici, kde sedm mužů provádělo bourací práce. Během své činnosti používali v místnosti proudové čerpadlo. Přitom se v objektu nahromadil oxid uhelnatý, kterého se osoby postupně nadýchaly. Přesné příčiny a okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření,“ řekl policejní mluvčí Jaroslav Herzán.