Po výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm následoval požár, zraněno bylo pět lidí | Týdeník Policie

Po výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm následoval požár, zraněno bylo pět lidí

Po výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm následoval požár, zraněno bylo pět lidí

Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo v noci ze soboty 13. dubna 2019 u požáru dvoupodlažního objektu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zraněno při něm bylo pět osob, čtyři z nich odvezli zdravotníci do nemocnice.

Výbuch s následným požárem byl na tísňovou linku ohlášen čtvrt hodiny po sobotní třiadvacáté hodině. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně a dobrovolné jednotky z Frenštátu pod Radhoštěm, Kopřivnice, Kunčic pod Ondřejníkem, Trojanovic a Štramberka.

Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči – bylo mezi nimi i jedno dítě. Dalších deset osob dům opustilo samovolně a bez zranění ještě před příjezdem jednotek.

Požár zasáhl přízemní část s prodejními prostory, kouř se pak dostal do druhého obytného podlaží.

Co bylo příčinou výbuchu šetří specialisté z řad Policie České republiky ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů.

Tisková zpráva Policie ČR:
Dne 13. 4. 2019 v nočních hodinách přijali policisté oznámení o požáru objektu městské tržnice ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se nachází i byt. Z objektu bylo evakuováno pět osob (čtyři dospělé a jedno dítě), které se nadýchaly kouře a utrpěly lehké zranění.

Policisté uzavřeli komunikaci, aby hasiči mohli likvidovat požár a nedošlo k ohrožení osob a dále evakuovali obyvatele ze sousedních domů.

V tuto chvíli probíhá střežení objektu. Jakmile to okolnosti dovolí, bude provedeno ohledání místa – požářiště, kterého se budou účastnit specialisté, kriminalisté a policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Příčiny požáru a výbuchu jsou předmětem prověřování kriminalistů, kteří spolupracují s vyšetřovatelem hasičů.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v noci ze soboty na neděli spolu s dalšími složkami IZS u požáru domu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Událost byla operátorům ZZS ohlášena v sobotu 13. dubna před půl dvanáctou a na místě pracovaly čtyři týmy ze stanovišť Frenštát, Kopřivnice a Nový Jičín.

Záchranáři byli v kontaktu s pěti účastníky požáru, jeden muž byl pouze prohlédnut zasahujícím lékařem, ale jeho ošetření nebylo potřebné. Další čtyři osoby sanitní vozidla transportovala do nemocnice v Novém Jičíně. Všichni pacienti byli při vědomí a mimo ohrožení života.

Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Po ošetření je tým RZP předal na chirurgické ambulanci.

Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci.

Foto: Tomáš Lach, HZS MSK

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG