Na místě události od rána pracují vyšetřovatelé policistů, hasičů, kolegové z kriminalistického ústavu a soudní znalci. Ti zjišťují kde, a proč začalo hořet. V tuto chvíli nelze odhadnout, v jakém časovém horizontu budou známy první výsledky tohoto šetření. Jakmile to okolnosti dovolí, budeme o tom veřejnost informovat.
Policistům se zatím podařilo ustanovit totožnost některých poškozených. Na místě během včerejšího požáru zemřel muž ze Spolkové republiky Německo ročník narození 1996 a žena z Jižní Koreje ročník narození 1997.

Požár v hotelu v centru Prahy nepřežili čtyři lidé, další záchranáři resuscitovali
Mezi zraněnými, kteří zůstávají v nemocni, jsou tři občané Nizozemí, z nichž dva jsou muži ročník narození 1963 a 1935, a žena ročník 1939. Dalším zraněným je muž u Turecka ročník narození 1979 a muž z Francie 1984. Poslední zmiňovaný byl již během včerejšího dne z nemocnice propuštěn. Totožnost dvou žen, které jsou hospitalizované v nemocnici, zatím neznáme a kriminalisté ji zjišťují.
Policie komunikuje se zastupitelskými úřady poškozených a jejich cestou vyrozumívá rodinné příslušníky.

V Praze vypukl nad ránem další velký požár, hořela lakovna vedle skladu technických plynů
Řada turistů má v hotelových pokojích své osobní věci a cestovní doklady. Nicméně v tuto chvíli není ještě možné z bezpečnostních důvodů do hotelu vstupovat. To dokládají ostatně i fotografie, které jsou přiložené ke zprávě. V případě, že turisté potřebují odcestovat zpět do svých domovů, ať se o pomoc s vyřízením náhradních dokladů obrací na své zastupitelské úřady.
Až proběhnou veškeré nutné úkony ze strany vyšetřovatelů na místě, hotel bude předán majiteli nebo jeho zákonnému zástupci, aby si mohl přijmout potřebná opatření k jeho zajištění.
V průběhu dnešního dopoledne jsme obdrželi informaci, že se počet obětí včerejšího požáru zvýšil. V nemocnici zemřely dvě ženy, jejichž totožnost zatím neznáme. Kriminalisté pracují na tom, aby ji v co možná nejkratší době zjistili.