Podezřelého z distribuce pervitinu zadržela na Přerovsku zákroková skupina ZONA | Týdeník Policie

Podezřelého z distribuce pervitinu zadržela na Přerovsku zákroková skupina ZONA

Podezřelého z distribuce pervitinu zadržela na Přerovsku zákroková skupina ZONA

Předposlední lednový den v odpoledních hodinách zadrželi přerovští policisté ve spolupráci se zákrokovým družstvem z Olomouce 23letého mladého muže z Přerovska, kterého po předchozím operativním šetření důvodně podezírali z distribuce pervitinu na Přerovsku a Kroměřížsku.

Zadržení neproběhlo zcela hladce, protože mladý muž s policisty nespolupracoval a nereagoval na jejich výzvy, aby vystoupil z vozidla, které řídil. Nakonec i přes odpor, který kladl, skončil v poutech. Po zadržení byl nezraněný převezen na policejní služebnu, kde s ním byly provedeny potřebné procesní úkony a následně skončil v policejní cele. Policistům dobrovolně vydal 4 ks papírových psaníček s pervitinem, které měl určené k distribuci pro své odběratele.

Policisté zjistili, že páchal protiprávní jednání související s prodejem drog již od roku 2017 a to až do doby zadržení. Prodával pervitin v různém množství a za různé částky. Ne vždy požadoval peníze, někdy udělal i výměnný obchod spočívající v zapůjčení vozidla za pervitin anebo pervitin vyměnil například za provedení opravy svého auta. Byl i velkorysý, když v některých případech uživatele drogou podaroval zdarma. Takto jednal přinejmenším vůči desítce odběratelů, kterým zboží dodával.

Následující den bylo policejním komisařem proti němu zahájeno trestní stíhání z důvodu spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Jak je výše uvedeno, bylo mu sděleno i obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože i když měl olomouckým magistrátem uložen trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel od srpna loňského roku až do února roku příštího, nerespektoval ho a dál řídil vozidla a to i pod vlivem pervitinu. To se potvrdilo i při jeho poslední jízdě, při které byl zadržen policisty, kdy vozidlo řídil bezprostředně po požití pervitinu. Na základě znaleckého posudku, který bude v dané věci vypracován, může být proto v budoucnosti jeho trestní stíhání rozšířeno ještě o další trestný čin a to ohrožení pod vlivem návykové látky.

Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě a v minulosti nebyl pro žádnou trestnou činnost odsouzen. V současné době je ale proti němu vedeno trestní řízení i kroměřížskými policisty a to pro spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterých se dopustil tím, že i přes vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, opět pod vlivem pervitinu řídil vozidlo, odmítl zastavit policejní hlídce, která se ho rozhodla zastavit a zkontrolovat, policistů ujížděl a k jeho zadržení došlo až po honičce s policisty a za použití donucovacích prostředků.

Za výše popsané jednání, tedy distribuci drog a řízení vozidla přes vyslovený zákaz a pod vlivem pervitinu, mu může být soudem uložen maximální trest odnětí svobody do pěti let.

Foto: Policie ČR

Pěstírnu konopí na Náchodsku prozradil velký odběr elektřiny

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se ...

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se náchodským kriminalistům podařilo odhalit další pěstírnu marihuany, ukrývající ...

Recidivista ukradl na benzínce balíček prezervativů a Kinder vajíčko

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž ...

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž z Trutnova. Ten 22. ledna 2020 zavítal na jednu čerpací stanici v Plzni a ...

Po ústeckých ulicích se motala opilá žena s dětským kočárkem

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským ...

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským kočárkem, vyjížděla hlídka policie do ulice Keplerova v Krásném Březně. Když ...

Kosterní ostatky nalezené na Blanensku patřily pohřešovanému muži

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, ...

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, nalezl náhodný muž lidské kosterní ostatky. Na základě zkoumání a znaleckého ...

Size: XS SM MD LG