Osobně se na služebnu v Jeseníku obrátil starší muž, který službu konajícím policistům vypověděl svůj příběh. Začátkem ledna si rozklikl reklamu týkající se investic. Zaregistroval se vyplněním požadovaných údajů a rovnou klikl na možnost investování s nejnižší částkou, což bylo 6 300 korun. Peníze převedl a následně byl kontaktován přes sociální síť ženou, která mu vysvětlovala věci kolem investování a doporučila mu další osoby, které mu v jeho záměru pomohou.
Zkontaktovaly se s ním další osoby, které mu radily a nabízely další možnosti investování, protože dle nich se jeho první investice měla zhodnotit na 1,5 milionu korun. Poškozený ale nepodlehl a dál investovat nechtěl. V dubnu chtěl ale vyplatit jen výnos z počáteční investice. Podvodníci ale přišli samozřejmě s podmínkou. Sdělili mu, že výnos nelze převést na účet, ale je nutné jej dovézt fyzicky ze Španělska a to za doprovodu a dohledu notáře.
Na základě těchto informací se jim podařilo z poškozeného vylákat poplatek 50 tisíc korun. O pár dní později obdržel email od Federálního úřadu pro finanční dohled, že jeho výnos byl zadržen a že má doložit dokumenty k ověření legálnosti původu peněz nebo rovnou zaplatit další poplatek 27 tisíc korun za vystavení Certifikátu o legálním původu částky. Na základě pokynu peníze zaplatil. Následně zjistil, že k žádné investici ve skutečnosti nedošlo a nebyla mu vyplacena prvotní investice a ani výnos. Podvedený senior tak místo výdělku prodělal a přišel o celkovou částku 83 300 korun.
Případ policisté prověřují pro trestný čin podvod.