Pohřešovaného seniora našli policisté na poli, byl vyčerpaný a podchlazený, ale živý

Pohřešovaného seniora našli policisté na poli, byl vyčerpaný a podchlazený, ale živý

Zachráněný lidský život a zdraví, to byly hodnoty, které ve středu 28. 11. 2018 ve velmi chladném počasí zahřály policejní hlídky i členy rodiny seniora z Police nad Metují, který zbloudil na vycházce poblíž obce Slavný u Police nad Metují.

Rodina si vyšla okolo půl páté na podvečerní procházku k vyhlídce Pánův kříž, zažila však nečekané drama. Otec ve věku 80 let se od zbytku rodiny oddělil a vrátil se dřív čekat v autě. Jenže při návratu zbytku rodiny nebyl ani v autě ani na parkovišti.

A protože ho členové rodiny v okolní tmě nikde nemohli najít, zavolali na tísňovou linku 158. Operátorka okamžitě vyslala na místo nejbližší tři hlídky, které stáhla z okolních útvarů v Polici nad Metují a Broumova a hlídku psovoda se psem, a ti zahájili pátrací akci. O půl sedmé večer jedna z hlídek našla prochladlého a dezorientovaného seniora sedícího v poli ve vzdálenosti asi 300 metrů od parkoviště. Vzhledem k věku a podchlazení policisté přivolali nalezenému seniorovi záchranku a záchranáři mu poskytli lékařskou péči.

Rychlé přivolání pomoci a následné okamžité pátrání dopadlo na výbornou, nalezený senior se šťastně shledal se svou rodinou.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG