Pohřešovaného seniora ve špatném zdravotním stavu vypátral v lese za českými hranicemi služební pes Majk | Týdeník Policie

Pohřešovaného seniora ve špatném zdravotním stavu vypátral v lese za českými hranicemi služební pes Majk

Pohřešovaného seniora ve špatném zdravotním stavu vypátral v lese za českými hranicemi služební pes Majk

Od policistů ze Slovenska jsme přijali v minulém týdnu oznámení, že pohřešují seniora, který odešel z místa bydliště a nepodával o sobě žádné zprávy.

Protože jsme hraničním okresem, tak byl předpoklad, že by se mohl pohybovat i na území ČR. Skutečně jsme v sobotu odpoledne přijali oznámení, že měl být viděn u vodní nádrže Mlýnky na Strážnicku.

Přálo nám štěstí v tom, že policista v době svého volna byl na houbách a našel batoh hledaného seniora. K nálezu vyjela hlídka strážnických policistů a přizvali si také psovoda se služebním psem. Ten zachytil stopu a policisty vedl do Radějovské obory, kde propátrával rozlehlý lesní prostor.

Kolem sedmé hodiny večer služební pes Majk našel v hustém porostu ztraceného seniora ležícího na zádech bez hnutí. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a byl na pokraji vysílení. Po nálezu okamžitě policisté poskytli první pomoc a po malé chvíli s nimi senior navázal alespoň oční kontakt. Protože k nálezu došlo kousek za státní hranicí ČR – SR, tak policisté na místo přivolali slovenské policisty a slovenskou rychlou záchrannou pomoc a seniora jim předali.

V poměrně krátkém období jde již o druhý úspěšný případ tohoto služebního psa. Nedávno vyhledal ztracenou malou holčičku v Hodoníně.

Foto: Policie ČR

Ostravští kriminalisté pátrají po přepadeném muži

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v ...

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v čase okolo 21:35 hodin v Ostravě - Mariánských Horách na ulici 28. října, na ...

Řidička Dacie dostala ve Vrchlabí smyk a s vozem se převrátila přes střechu

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. ...

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. hodině mezi obcemi Strážné a Vrchlabí na silnici č. III/2956. Podle ...

Size: XS SM MD LG