Policejní prezident ocenil policisty, které pobodal při zákroku agresivní mladík | Týdeník Policie

Policejní prezident ocenil policisty, které pobodal při zákroku agresivní mladík

Policejní prezident ocenil policisty, které pobodal při zákroku agresivní mladík

V neděli 4. června 2017 předal policejní prezident generál major Tomáš Tuhý ocenění jihočeským policistům, kteří ve službě i ve svém volnu prokázali mimořádnou obětavost i odvahu a dokázali zachránit lidské životy.

Tento slavnostní akt byl součástí promenádního koncertu Hudby hradní stráže a Policie ČR, který jihočeská policie připravila pro své policisty, zaměstnance i občany Jindřichova Hradce a také jeho návštěvníky. Mezi čestnými hosty byl také jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka, starosta města Stanislav Mrvka či českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil. Policejní ředitel ocenil čestnou medailí krajského ředitelství také zahraniční partnery či pracovníky krajského úřadu z oblasti prevence.

Policista z obvodního oddělení Nová Bystřice prap. David Hrádek si převzal ocenění za svůj příkladný čin. 14. dubna 2017 byl svědkem závažné dopravní nehody, kdy se motocyklista čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem, obě vozidla začala po střetu hořet. Prap. David Hrádek zachránil řidiče motocyklu, který v bezvědomí ležel vedle hořícího stroje a masivně krvácel z otevřené zlomeniny. Společně s dalším svědkem nehody, jej odtáhl do bezpečí a poskytl zraněnému první pomoc, zastavil masivní tepenné krvácení a zahájil laickou resuscitaci. Podle vyjádření lékaře záchranné služby by řidič motocyklu bez této pomoci nepřežil.

Policejní prezident ocenil medailí za statečnost jednání policistů z obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou. Nadpraporčík Václav Haase (In memoriam) společně s kolegou praporčíkem Jaroslavem Humešem dopoledne o víkendu 18. prosince 2016 zasahoval proti agresivnímu mladíkovi, který v rodinném domě ve Velicích na Českobudějovicku napadal další členy domácnosti. Ti žádali o pomoc policie na linku tísňového volání.

Po příjezdu hlídky na místo vše nasvědčovalo jen vyostřené rodinné hádce. Když policisté vstoupili do domu, pachatel předstíral, že reaguje na zákonné výzvy a nehýbá se. Během okamžiku na policisty zákeřně zaútočil dřevěnou násadou a následně i skrytým nožem. Byl ve výhodě, protože domácí prostředí dobře znal. Policisté neměli šanci tragédii odvrátit.

Oba členy hlídky útočník vážně zranil. Ti ho ale navzdory mnohačetným zraněním dokázali zpacifikovat. Při zákroku policistům významně pomohli lidé z domu a ze sousedství. Osmnáctiletý mladík skončil po ošetření drobných zranění v policejní cele a následně byl obviněn z vraždy a pokusu vraždy.

Oba policisté se ihned po převozu do nemocnice podrobili operacím. Jaroslav Humeš utrpěl těžká zranění, Václav Haase bojoval s pomocí lékařů dlouhé hodiny o svůj život. Dopoledne dne 20. prosince 2016 svůj poslední boj bohužel prohrál. Podlehl zraněním, která mu útočník způsobil. Připomenutí této mimořádné události bylo důstojnou součástí překrásného promenádního koncertu na zámeckém nádvoří Státního hradu a zámku Jindřichova Hradce.

Foto: PČR

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG