Policejní pyrotechnik zajistil v Praze dva ruční granáty | Týdeník Policie

Policejní pyrotechnik zajistil v Praze dva ruční granáty

Policejní pyrotechnik zajistil v Praze dva ruční granáty

Napilno měli ve čtvrtek v Praze policejní pyrotechnici. Zatímco byly prohledávány budovy a objekty Vysoké školy ekonomické na pražském Žižkově a v Kunraticích, z důvodu anonymní výhrůžky bombou, vyjížděl policejní pyrotechnik z Milovic také ke dvěma nálezům ručních granátů.

První z granátů byl nalezen v ulici Komunardů v Praze 7. Přivolaný policejní pyrotechnik ho zajistil a zjistil, že se jedná o nefunkční granát bez zapalovače.

Další ruční granát byl nalezen pracovníky pražského Dopravního podniku, kteří čistili rouru v zemi na točně tramvají Královka v Bělohorské ulici v Praze 6.

Přivolaná hlídka MOP Břevnov uzavřela okolí místa nálezu páskami. Přivolaný pyrotechnik pak granát zajistil a zjistil, že se jedná o funkční granát F-1 ze II. světové války, kterému však chyběl zapalovač. Akutní nebezpečí tedy nehrozilo.

Oba zajištěné granáty odvezl pyrotechnik k odborné likvidaci.

Prohlídka budov VŠE pak skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena.

Foto: Týdeník Policie

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG