Policie ČR si na Dnech NATO převzala od Moravskoslezského kraje novou techniku pro speciální jednotky i pro psovody

Policie ČR si na Dnech NATO převzala od Moravskoslezského kraje novou techniku pro speciální jednotky i pro psovody

V neděli, krátce před polednem, proběhlo před zraky mnoha hostů a tisíců diváků na ploše Letiště Leoše Janáčka v Ostravě slavnostní předání techniky (vozidel a přívěsných vozíků pro přepravu služebních psů). Technika, která je pořizována z daru Moravskoslezského kraje, je určena k užívání pro policisty speciálních složek Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Předání se účastnil ministr vnitra Jan Hamáček, hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., policejní prezident genmjr. Mgr. Tomáš Tuhý, Ph.D. a ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáš Kužel.

„Děkuji panu hejtmanovi Moravskoslezského kraje za to, že takto pomáhá Policii České republiky. Tato technika bude jistě policii dobře sloužit. Rovněž naší snahou je průběžně obměňovat techniku z rozpočtu Ministerstva vnitra,“ konstatoval v úvodním slovu ministr vnitra. Na jeho slova navázal moravskoslezský hejtman. „Špičková technika je pro fungování policie nepostradatelná. Neznám vhodnější příležitost k předání nových vozů, než během bezpečnostní přehlídky. Policii, ale také záchrannou a hasičskou službu se snažíme podporovat průběžně. Technika, kterou dnes předáváme, není první ani poslední,“ sdělil hejtman kraje a doplnil, že na auta i vozíky dal kraj přes pět a půl milionu korun. Policejní prezident ve své řeči mimo jiné uvedl: „Přebíráme vozidla a techniku, která bude sloužit pro ochranu a bezpečí našich spoluobčanů. Velice si vážím pane hejtmane toho, že jste umožnil v rámci spoluzodpovědnosti za bezpečnost v tomto regionu nákup prostředků, které využijeme právě k ochraně našich občanů.“ Moravskoslezský policejní ředitel poděkoval Moravskoslezskému kraji, v čele s panem hejtmanem, za tento dar. „Technika bude sloužit pro speciální policejní složky – zásahovou jednotku, speciální pořádkovou jednotku a policejní kynology krajského ředitelství,“ uvedl dále plk. Kužel.

Nyní blíže k technice: Vozidla a přívěsné vozíky pro přepravu psů
Vozový park policistů na severu Moravy se rozšiřuje, jsou pořizována další, celkově čtyři vozidla. Jedná se o dva automobily Volkswagen Amarok a dva automobily Volkswagen Passat (v civilním provedení), které budou užívat speciální jednotky. Prvně jmenované jsou v terénní úpravě, nezbytné pro podporu zajištění činnosti policistů v těžkých terénních podmínkách. Lze za ně připojit také různé vybavení (například motorový člun apod.) a jejich využití může spočívat kromě jiného při pátrání po osobách v těžším terénu, převozu zraněných osob z nedostupných míst a při mimořádných událostech. Všechna vozidla jsou upravena pro výkon služby a jsou obecně určena pro rychlé, neodkladné výjezdy policistů.

K vozidlům je třeba připočítat nových sedm přívěsných vozíků pro přepravu služebních psů, které budou užívat pro své čtyřnohé svěřence policisté z oddělení služební kynologie v rámci celého krajského ředitelství. Jedná se o vozíky, které jsou svým uzpůsobením zcela adekvátní pro zajištění bezpečného a vhodného převozu psů, poskytují tak současně i psovodům lepší podmínky pro dojezdy. Pro přiblížení – v každém vozíku lze přepravit najednou až čtyři psy. Ze specifikace a technických dat vozíků lze vybrat například nepoškrabatelnou podlahu a vnitřní stěny odolné proti poškrábání, vnitřní osvětlení, odklápěcí (uzamykatelná) střecha se zvýšeným úložným prostorem a kromě přirozené ventilace je tato oblast řešena i elektroventilátorem.

Foto: Policie ČR

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG