Policie hledá výtržníky, kteří na stadionu v Edenu házeli pyrotechniku do sektoru olomouckých fanoušků | Týdeník Policie

Policie hledá výtržníky, kteří na stadionu v Edenu házeli pyrotechniku do sektoru olomouckých fanoušků

Policie hledá výtržníky, kteří na stadionu v Edenu házeli pyrotechniku do sektoru olomouckých fanoušků

Pražští policisté prosí veřejnost o pomoc při ztotožnění neznámých pachatelů, kteří na stadionu v Edenu použili při fotbalovém zápase pyrotechniku.

Při nedělním utkání duelu 3. ligového kola fotbalových klubů Olomouce a Slavie došlo ze strany slávistických fanoušků k masivnímu použití pyrotechniky.

Z kamerových záznamů je zřejmé, že celkem 11 mužů na tribuně Jih v sektoru domácích použili pyrotechniku a to tím způsobem, že ji zapálili a následně ji házeli do vedlejšího sektoru hostí.

Svým jednání ohrozili všechny osoby nacházející se v tomto sektoru i ve svém vlastním, mezi nimiž byli i rodiče s malými dětmi. V okamžiku zapálení světlic vznikla v tomto sektoru panika a lidé se z místa snažili dostat co nejrychleji pryč. Jen díky tomu, že nebyl sektor plně obsazen, našla většina z diváků poměrně rychlou únikovou cestu mimo sektor.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví, za což jim v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta.

V případě, že někdo zná totožnost mužů, kteří jsou zachyceni na kamerovém záznamu, nebo disponuje jiným kamerovým záznamem zachycující jejich protiprávní jednání, prosím předejte informace policistům na linku 158.

AKTUALIZACE: (6.8.2019)
Díky zveřejnění fotografií v médiích se nám do této chvíle podařilo ztotožnit celkem pět mužů, kteří použili pyrotechniku na fotbalovém stadionu v Edenu. Jeden z pěti mužů se včera v odpoledních hodinách sám přihlásil na policejní služebnu.

Foto: Policie ČR

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG