Policie zveřejnila video z pronásledování řidiče dodávky na Rakovnicku | Týdeník Policie

Policie zveřejnila video z pronásledování řidiče dodávky na Rakovnicku

Policie zveřejnila video z pronásledování řidiče dodávky na Rakovnicku

Trestného činu násilí proti úřední osobě se dopustil 33letý muž, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu, najížděl svým vozem do policejního vozidla a poté fyzicky napadl policisty.

Vše začalo tím, že kolemjedoucí řidiči, kteří byli ohroženi jízdou třiatřicetiletého muže na hlavním tahu mezi Prahou a Karlovými Vary, volali na linku 158, kam vše oznámili. Operační důstojník povolal prvosledovou hlídku, aby tuto skutečnost prověřila a popřípadě řidiče vyřešila. Hlídka s daným popisem vozidla Ford Transit jej spatřila v Krupé u benzínové čerpací stanice, odkud odjížděl a vydával se směrem na Hředle. Policisté se jej snažili vozidlem předjet, ale řidič Fordu se je snažil vytlačit ze silnice přejížděním z pruhu do pruhu. Poté pokračoval dál v jízdě, přičemž v prudké levotočivé zatáčce nezvládl řízení a sjel zadní částí vozidla mimo vozovku.

Policisté z prvosledové hlídky zastavili před jeho vozidlo, avšak muž se rozjel a narazil do boku služebního vozidla s tím úmyslem, aby auto shodil se srázu, což se mu nepodařilo. Následně vystoupila hlídka z vozidla a přistupovala k jeho vozidlu se zákonnými výzvami, aby upustil od jeho protiprávního jednání. To ale nerespektoval a začal vozidlem najíždět na jednoho z policistů. Nakonec se ale hlídce podařilo muže z auta vytáhnout, avšak ten neustále kladl aktivní odpor a hlídku fyzicky napadl. Ti jej ale zpacifikovali za použití donucovacích prostředků a nasadili mu pouta. Po veškerých těchto úkonech byli na místo povolaní rakovničtí kriminalisté s kriminalistickým technikem k dalším potřebným služebním úkonům.

Muž byl poté umístěn do psychiatrické nemocnice a kriminalisté čekají na znalecký posudek z oboru psychiatrie, zda byl v době spáchání příčetný či nikoliv.

Třiatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až šest let.

Foto: Policie ČR

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG