Policie zveřejnila video z úterního pronásledování ujíždějícího Fordu | Týdeník Policie

Policie zveřejnila video z úterního pronásledování ujíždějícího Fordu

Policie zveřejnila video z úterního pronásledování ujíždějícího Fordu

Dopravní policisté pronásledovali a následně zadrželi pětatřicetiletého řidiče, který byl v evidenci celostátně hledaných osob a navíc měl dva zákazy řízení.

Celá událost začala včera kolem půl sedmé večer v Černokostelecké ulici v Praze 10. Dopravní policisté čtvrtého policejního obvodu tam chtěli zastavit řidiče, který spáchal přestupek v dopravě. Ten však byl jiného názoru, na znamení k zastavení nereagoval, sešlápl plynový pedál a snažil se ujet.

Policisté ho tak byli nuceni pronásledovat po Průmyslové ulici až do ulice Rabakovská, kde způsobil dopravní nehodu. V průběhu riskantní jízdy řidič Fordu několikrát ohrozil ostatní účastníky silničního provozu a opakovaně porušoval dopravní předpisy.

Po nehodě se ještě snažil utéci, to mu však zasahující policisté nedovolili. Po chvíli pronásledování ho za pomoci donucovacích prostředků a varovných výstřelů zadrželi.

Provedenou lustrací pak zjistili důvod mužova počínaní. Byl v evidenci celostátně hledaných osob a navíc měl dva zákazy řízení, které mu měli skončit v průběhu roku 2020. Na základě zjištěných skutečností byl na místě zadržen a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Provedená zkouška na alkohol a test na drogy byl v obou případech negativní.

Foto: Týdeník Policie

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG