Policie zveřejnila video z úterního pronásledování ujíždějícího Fordu | Týdeník Policie

Policie zveřejnila video z úterního pronásledování ujíždějícího Fordu

Policie zveřejnila video z úterního pronásledování ujíždějícího Fordu

Dopravní policisté pronásledovali a následně zadrželi pětatřicetiletého řidiče, který byl v evidenci celostátně hledaných osob a navíc měl dva zákazy řízení.

Celá událost začala včera kolem půl sedmé večer v Černokostelecké ulici v Praze 10. Dopravní policisté čtvrtého policejního obvodu tam chtěli zastavit řidiče, který spáchal přestupek v dopravě. Ten však byl jiného názoru, na znamení k zastavení nereagoval, sešlápl plynový pedál a snažil se ujet.

Policisté ho tak byli nuceni pronásledovat po Průmyslové ulici až do ulice Rabakovská, kde způsobil dopravní nehodu. V průběhu riskantní jízdy řidič Fordu několikrát ohrozil ostatní účastníky silničního provozu a opakovaně porušoval dopravní předpisy.

Po nehodě se ještě snažil utéci, to mu však zasahující policisté nedovolili. Po chvíli pronásledování ho za pomoci donucovacích prostředků a varovných výstřelů zadrželi.

Provedenou lustrací pak zjistili důvod mužova počínaní. Byl v evidenci celostátně hledaných osob a navíc měl dva zákazy řízení, které mu měli skončit v průběhu roku 2020. Na základě zjištěných skutečností byl na místě zadržen a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Provedená zkouška na alkohol a test na drogy byl v obou případech negativní.

Foto: Týdeník Policie

Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG