Policista vracející se ze služby zadržel v Liberci opilého řidiče | Týdeník Policie

Policista vracející se ze služby zadržel v Liberci opilého řidiče

Policista vracející se ze služby zadržel v Liberci opilého řidiče

V pondělí 19. listopadu, krátce před 19. hodinou, vyrazil do obchodního domu 55letý muž z Liberce. Zcela běžnou činnost, kterou nákupy bezesporu jsou, muž poněkud „upgradoval“. Na nákup vyrazil za volantem vozu poté, co se posilnil alkoholem.

Ze služby vracející se policista spatřil před sebou jedoucí Škodovku, která nejen, že najížděla na krajnici po pravé straně vozovky a přejížděla do protisměru, ale náhle a bez jakýchkoliv důvodů měnila rychlost jízdy. To nebylo samo sebou. Policista se proto rozhodl vůz zastavit a osobu za volantem zkontrolovat. Pokyny k zastavení však 55letý řidič Škodovky nerespektoval a pokračoval ve své „krasojízdě“ serpentýnami Hrubínovy ulice až téměř k vysokoškolským kolejím.

Po téměř dvou kilometrech jízdy, při níž byl bezesporu rizikem nejen pro sebe, ale především pro ostatní účastníky silničního provozu, své vozidlo zastavil. Nikoli však pod tíhou pronásledování policejním vozem se zapnutými modrými majáky, ale proto, že vrata do garáže, do které chtěl zajet, byla zavřená.

Policista okamžitě přistoupil k řidiči, požádal jej o vystoupení a předložení dokladů potřebných pro řízení. Hned bylo jasné, že muž je skutečně „indisponován“. Skleněný pohled a odér linoucí se z vozu prozrazovaly, že si neschopnost k řízení způsobil pravděpodobně požitím alkoholu. Řidič namísto spolupráce s mužem zákona opustil automobil a rozhodl se utéct. Jeho pokus však byl zcela zbytečný. Policista jej okamžitě dostihl a za využití opětovných výzev přesvědčil o setrvání na místě a předložení dokladů. Namísto občanského průkazu však řidič ke kontrole mylně a stále dokola předkládal platební kartu.

Jakmile na místo dorazila další z policejních hlídek, muž zjihl a byl převezen na služebnu obvodního oddělení. Opakované dechové zkoušky prokázaly přítomnost alkoholu v dechu. Přístroj vykázal hodnoty přes dvě promile. Po zadržení řidičského průkazu a dalších neodkladných úkonech, muži zákona provinilce propustili s předvoláním na stanovený den.

O několik dní později mu ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


Hasiči v Beskydech zachraňovali koloucha, který spadl do vodoměrné šachtice

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde ...

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde skončil v těsném vězení vodoměrné šachtice poměrně statný, ale několika hodinami ...

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl ...

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl oznamovateli odcizit pod pohrůžkou násilí neznámý muž, kterému chtěl původně ...

Myslel si, že mu babička nekoupí nový mobil, a tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci ...

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci oznamovatele. Tito kolikrát velmi barvitě a podrobně policistům popisují trestnou ...

Policisté pátrají po muži, který poškodil lak na zaparkovaných autech, nepoznáte ho?

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. ...

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. Neznámý muž tam chvilku před polednem poškodil neznámým předmětem lak u dvou ...

Size: XS SM MD LG