Policisté na Liberecku pátrali po ztracených houbařích | Týdeník Policie

Policisté na Liberecku pátrali po ztracených houbařích

Policisté na Liberecku pátrali po ztracených houbařích

V pátek večer hledali na Frýdlantsku 66letého muže a v sobotu odpoledne v Novém Městě pod Smrkem 70letou ženu. Pátrací akce měly dobrý konec.

V pátek 20. září 2019 se krátce před osmou hodinou večer obrátila na policisty žena z Frýdlantska, která postrádala svého bratra. Během dne spolu vyrazili na houby do lesa, kdy se v jednu chvíli oddělili a následně se ztratil jeden druhému z očí a od té doby se již neviděli. Oznamovatelka se se svou rodinouého snažila bratra najít, ale když se jim to asi po čtyřech hodinách nepodařilo, zavolali na tísňovou linku 158. Muž u sebe bohužel neměl mobilní telefon.

Do akce jsme nasadili několik policejních hlídek, včetně policejního psovoda se služebním psem a byl povolán také policejní vrtulník. Po seniorovi společně s policisty pátrali i hasiči.

Pátrací akce měla naštěstí dobrý konec. Muže se podařilo vypátrat krátce po deváté hodině večer v restauraci v Dětřichově a byl v pořádku.

V sobotu 21. září 2019 řešili policisté na frýdlantském výběžku podobnou situaci. Kolem půl druhé hodiny odpoledne přijali policisté na tísňovou linku oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o pohřešování 70leté seniorky v okolí Nového Města pod Smrkem. Žena byla se svou rodinou poblíž Andělského vrchu na houbách a ani v tomto případě u sebe neměla mobilní telefon. Během houbaření se své rodině ztratila z dohledu a poté ji rodina nemohla najít. Vzhledem k tomu, že žena byla diabetička a užívala inzulin, měla rodina o to větší obavu o její život a zdraví.

Do pátrací akce v lesním terénu se zapojilo několik policejních hlídek včetně policejního psovoda, dále hasiči a také horská služba.

I tato akce měla šťastný konec. Ženu se podařilo krátce po třetí hodině odpoledne vypátrat v Novém Městě pod Smrkem, poblíž hřbitova v ulici Celní. Byla v pořádku, bez zranění.

V této souvislosti vyzýváme všechny milovníky hub, aby chodili do lesa alespoň ve dvou, a pokud možno aby byli vybaveni mobilním telefonem. Mezi sebou by pak měli houbaři průběžně udržovat kontakt a nezacházet hluboko do lesů tam, kde to dobře neznají.


Pěstírnu konopí na Náchodsku prozradil velký odběr elektřiny

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se ...

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se náchodským kriminalistům podařilo odhalit další pěstírnu marihuany, ukrývající ...

Recidivista ukradl na benzínce balíček prezervativů a Kinder vajíčko

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž ...

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž z Trutnova. Ten 22. ledna 2020 zavítal na jednu čerpací stanici v Plzni a ...

Po ústeckých ulicích se motala opilá žena s dětským kočárkem

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským ...

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským kočárkem, vyjížděla hlídka policie do ulice Keplerova v Krásném Březně. Když ...

Kosterní ostatky nalezené na Blanensku patřily pohřešovanému muži

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, ...

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, nalezl náhodný muž lidské kosterní ostatky. Na základě zkoumání a znaleckého ...

Size: XS SM MD LG