Policisté na Liberecku pátrali po ztracených houbařích | Týdeník Policie

Policisté na Liberecku pátrali po ztracených houbařích

Policisté na Liberecku pátrali po ztracených houbařích

V pátek večer hledali na Frýdlantsku 66letého muže a v sobotu odpoledne v Novém Městě pod Smrkem 70letou ženu. Pátrací akce měly dobrý konec.

V pátek 20. září 2019 se krátce před osmou hodinou večer obrátila na policisty žena z Frýdlantska, která postrádala svého bratra. Během dne spolu vyrazili na houby do lesa, kdy se v jednu chvíli oddělili a následně se ztratil jeden druhému z očí a od té doby se již neviděli. Oznamovatelka se se svou rodinouého snažila bratra najít, ale když se jim to asi po čtyřech hodinách nepodařilo, zavolali na tísňovou linku 158. Muž u sebe bohužel neměl mobilní telefon.

Do akce jsme nasadili několik policejních hlídek, včetně policejního psovoda se služebním psem a byl povolán také policejní vrtulník. Po seniorovi společně s policisty pátrali i hasiči.

Pátrací akce měla naštěstí dobrý konec. Muže se podařilo vypátrat krátce po deváté hodině večer v restauraci v Dětřichově a byl v pořádku.

V sobotu 21. září 2019 řešili policisté na frýdlantském výběžku podobnou situaci. Kolem půl druhé hodiny odpoledne přijali policisté na tísňovou linku oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o pohřešování 70leté seniorky v okolí Nového Města pod Smrkem. Žena byla se svou rodinou poblíž Andělského vrchu na houbách a ani v tomto případě u sebe neměla mobilní telefon. Během houbaření se své rodině ztratila z dohledu a poté ji rodina nemohla najít. Vzhledem k tomu, že žena byla diabetička a užívala inzulin, měla rodina o to větší obavu o její život a zdraví.

Do pátrací akce v lesním terénu se zapojilo několik policejních hlídek včetně policejního psovoda, dále hasiči a také horská služba.

I tato akce měla šťastný konec. Ženu se podařilo krátce po třetí hodině odpoledne vypátrat v Novém Městě pod Smrkem, poblíž hřbitova v ulici Celní. Byla v pořádku, bez zranění.

V této souvislosti vyzýváme všechny milovníky hub, aby chodili do lesa alespoň ve dvou, a pokud možno aby byli vybaveni mobilním telefonem. Mezi sebou by pak měli houbaři průběžně udržovat kontakt a nezacházet hluboko do lesů tam, kde to dobře neznají.


Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG