Policisté na silnici č. I/3 u Miličína kontrolovali, zda tudy neprojíždějí přetížená nákladní vozidla | Týdeník Policie

Policisté na silnici č. I/3 u Miličína kontrolovali, zda tudy neprojíždějí přetížená nákladní vozidla

Policisté na silnici č. I/3 u Miličína kontrolovali, zda tudy neprojíždějí přetížená nákladní vozidla

V úterý tohoto týdne v dopoledních a odpoledních hodinách probíhala na Benešovsku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu.

Zúčastnili se jí policisté dopravního inspektorátu v Benešově společně s kolegy z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Ke kontrolám zvolili odstavnou plochu u silnice I/3 v blízkosti Miličína, kde měli dostatečný prostor pro rozložení mobilní váhy a příslušné měřící techniky. Právě do těchto míst hlídka ze silnice naváděla vytipovaná nákladní vozidla, aby se mohla bezpečně přesvědčit, zda nejsou přetížena. V rámci kontrol se pak policisté zaměřovali i na to, zda řidiči dodržují zákonem stanovené přestávky, zda mají platné potřebné doklady a zda je v pořádku technický stav vozidla.

Během akce zkontrolovali policisté celkem 5 nákladních vozidel, u kterých ale žádnou závadu nezjistili. Stanovené hmotnostní limity nepřekročilo ani jedno z nich.

Tento konkrétní úsek silnice I/3, známé též jako E55, zvolili policisté pro akci zcela záměrně. Jedná se totiž o největší dopravní tepnu, po které denně projede obrovské množství vozidel. V současné době se také v blízkosti tohoto místa staví železniční koridor a nejen v této souvislosti přibývá řidičů, kteří mohou jet s přetíženým vozidlem. Dochází tak k výraznému poškozování komunikace a navíc jsou taková vozidla významným bezpečnostním rizikem pro všechny účastníky silničního provozu. V podobných akcích budou proto policisté pokračovat i do budoucna.

Foto: Policie ČR

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG