Uplynulých čtyřiadvacet hodin byl pro službu konající policisty Krajského ředitelství policie kraje Vysočina velice náročný zejména v oblasti řešení událostí v dopravě.
Policisté na integrovaném operačním středisku přijali 125 oznámení, která se týkala událostí v dopravě. Jednalo se o oznámení týkající se dopravních nehod, nesjízdných silnic, stojících kamionů, které nemohly vyjet stoupání a blokovaly tak provoz nebo spadlých stromů na vozovku, které pak tvořily překážku. Dalších 40 oznámení týkajících se dopravy přijali policisté na dozorčí službě dálničního oddělení Velký Beranov. Cekem 58 oznámení se týkalo dopravních nehod, které si naštěstí nevyžádaly žádné vážnější následky na zdraví účastníků. Při včerejších nehodách se lehce zranilo šest osob. Policisté 38 dopravních nehod šetřili na místě a zbývajících 20 si řidiči vyřešili cestou svých pojišťoven sepsáním euroformuláře.

Kvůli silnému náledí uzavřela policie obousměrně dálnici D1, problémy jsou hlášeny i na dalších místech
Nepříznivé počasí, husté sněžení a nízké teploty pod nulou přinášely včera po celý den i celou noc problémy se sjízdností většiny silnic všech tříd v našem kraji, včetně dálnice D1, která musela být večer před půl devátou v úseku mezi 130. kilometrem a 124. kilometrem ve směru na Prahu uzavřena z důvodu zledovatělého povrchu. Směr na Brno byl sjízdný se zvýšenou opatrností. Navíc v kolonách uvízly sypače a zledovatělý úsek dálnice tak museli silničáři ošetřit tím způsobem, že do úseku najeli za asistence policejních hlídek z protisměru.
Problémy se sjízdností pokračovaly také dnes ráno, kdy byly komplikace na dálnici D1 a na silnicích I. tříd v okolí Golčova Jeníkova, Habrů, Věže, Žďírce nad Doubravou. Na některých silnicích byly popadané stromy, takže tvořily překážku do doby jejich odstranění. Ve středu od rána se počet nehod nijak nezvyšuje, řidič jezdí zřejmě mnohem opatrněji.
Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově měli ve středu ráno problémy s některými řidiči nákladních vozidel, kteří zůstali po nočních potížích na D1 stát na dálnici a čerpali bezpečnostní přestávku. Policisté řidiče budili a vykazovali je na nejbližší parkoviště.

Řidič osobního vozu najel na D1 pod kamion, spolujezdkyně na místě zemřela
Řidič nezvládl řízení na kluzké vozovce a havaroval
Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 11. prosince krátce před půl čtvrtou odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/34. Čtyřiačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla Iveco s návěsem projížděl po silnici I/34 ve směru od obce Krátká Ves směrem na obec Nové Ransko. Při projíždění levotočivé zatáčky, která je v klesání, dostal na zledovatělé komunikaci s vozidlem smyk a ve smyku přejel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do kovového svodidla a poté se nákladní souprava převrátila na pravý bok. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče vozidla Iveco, který byl na místě nehody ošetřen osádkou vozidla zdravotnické záchranné služby. Ke zranění jiných osob nedošlo. Při dopravní nehodě došlo k poškození nákladního vozidla a jeho návěsu a dále došlo k poškození převáženého nákladu, kdy rozsah poškození nebylo možné na místě přesně určit. Policisté provedli u řidiče na místě dechovou zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 350 000 korun, ale výše škody bude ještě upřesněna. Policisté vyřešili věc dopravní nehody s řidičem na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidič na Třebíčsku nezvládl řízení a narazil do tří stojících vozidel
Nehoda dvou vozidel si vyžádala jedno lehké zranění
Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí 10. prosince krátce po šestnácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/390 na Žďársku u Křeptovského Dvora ve směru od obce Tasov ke křižovatce se silnicí II/ 602. Jednasedmdesátiletý řidič osobního vozidla značky Cadillac při jízdě v mírném a táhlém klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy a na zledovatělé vozovce při předjíždění ve stejném směru jedoucího osobního vozidla značky Škoda Felicia dostal s vozidlem dostal smyk. Smyk nezvládl a pravým bokem vozidla zachytil o levý bok předjížděného vozidla Škoda Felicia. Jeho řidička na zledovatělé vozovce s vozidlem také dostala smyk, který nezvládla. Následně oba řidiči ve smyku s vozidly sjeli vpravo mimo vozovku, kde se vozidla několikrát převrátila přes střechu. Při dopravní nehodě se zranila řidička osobního vozidla, která byla z místa dopravní nehody převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do Nemocnice Třebíč, kde byla následně hospitalizována. Ke zranění jiných osob nedošlo. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla na havarovaných vozidlech hmotná škoda ve výši 120 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření ze strany policistů dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou.

Autobus se po střetu s kamionem na Jihlavsku převrátil na bok
Dopravní nehoda na Kutnohorsku
Dne 11. prosince 2018 v 18:35 hodin došlo na silnici číslo II/335 k havárii vozidla Škoda Felicia, které ve směru od obce Sázava k obci Uhl. Janovice řídila pětačtyřicetiletá žena. Řidička při projíždění levotočivé zatáčky uvedla vozidlo do smyku, přestala jej ovládat a vyjela vlevo mimo komunikaci do přilehlého silničního příkopu, kde se s vozidlem přetočila na jeho střešní část.
V době dopravní nehody se na vozovce nacházela souvislá chemicky neošetřená vrstva sněhu. Řidička byla převezena do nemocnice na ošetření. Požití alkoholu před jízdou policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou na místě. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Havárií vznikla škoda na vozidle ve výši 20 tis. Kč, jiná škoda nevznikla.
Příčiny a okolnosti a míra zavinění této dopravní nehody jsou v šetření.