Policisté podruhé vyklidili Kliniku kvůli anonymní hrozbě bombou

Policisté podruhé vyklidili Kliniku kvůli anonymní hrozbě bombou

Policie ČR již podruhé v posledních dnech řešila anonymní oznámení o uložení bomby v budově Kliniky na pražském Žižkově. Tedy v budově, ve které už podle nájemní smlouvy žádná „Klinika“ být neměla.

Protože se jedná o objekt, u kterého se v případě policejní akce dá počítat s přítomností až stovek lidí, byla na místo vyslána Speciální pořádková jednotka. Samozřejmě k místu vyrazily také hlídky PČR z okolí, policejní pyrotechnik a v neposlední řadě jednotky HZS Praha ze stanic Strašnice a Centrála. Později byl na místo vyžádán příjezd automobilového žebříku z holešovické stanice.

Policisté uzavřeli okolí Kliniky a vyklidili také samotnou budovu. Uvnitř však zůstalo několik lidí, kteří se připoutali k vybavení budovy a odmítali odejít.

Další lidé pak vylezli na střechu, odkud rovněž odmítli slézt. Na ulici se opět našli lidé, kteří měli potřebu si mobilními telefony a fotoaparáty natáčet služební čísla zasahujících policistů, respektive policistů, kteří pouze stáli na ulici a zahrazovali ji.

Na místo se dostavila Zásahová jednotka KŘP hl.m. Prahy. Její vyjednavač začal vyjednávat s lidmi na střeše. Za policejní asistence nakonec vlastník objektu (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových) celou budovu zajistil a zabezpečil. Bývalí nájemníci Kliniky byli opakovaně upozorněni na to, že se případným vniknutím do budovy Kliniky dopouští protiprávního jednání, a že v takovém případě bude majitel objektu žádat o zákrok policii.

Jakmile zástupci majitele objektu a policisté opustili Jeseniovu ulici, vnikly desítky lidí opět dovnitř budovy. Ještě před skončením opatření v okolí Kliniky byla anonymně nahlášena bomba v budově Řízkárny na pražském Smíchově.

Foto: Týdeník Policie

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG