Policisté se zaměřili na dohled u železničního přejezdu na Písecku, přímo před nimi projel na červenou řidič Felicie | Týdeník Policie

Policisté se zaměřili na dohled u železničního přejezdu na Písecku, přímo před nimi projel na červenou řidič Felicie

Policisté se zaměřili na dohled u železničního přejezdu na Písecku, přímo před nimi projel na červenou řidič Felicie

Písečtí dopravní policisté řeší případ, kdy se ve služebním voze v civilním provedení věnovali dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Zaměřili se na dodržování ustanovení jízdy přes železniční přejezd, a to v návaznosti na nedávnou dopravní nehodu s jedoucím vlakem ze dne 18. července 2019.

Přímo před hlídkou přejel přes železniční přejezd řidič s osobním automobilem značky Škoda Felicia v době, kdy na signalizačním zařízení svítila červená.

Událost se odehrála dne 6. srpna kolem patnácté hodiny v katastru obce Okrouhlá u Branic na Písecku.

Policisté případ zadokumentovali a předali dle příslušnosti správnímu orgánu k dalšímu projednání, kde řidiči hrozí sankce ve výši 2500 až 5000 korun a zákaz řízení v době od jednoho měsíce do půl roku.

V souvislosti s touto událostí opět otevíráme problematiku přejezdů a také přecházení kolejiště obecně. Nebezpečí spojené s křížením silnic a železnice si každý zodpovědný řidič jistě vyhodnotí, stále však řešíme i události, kdy řidiči vjedou na přejezd v době, kdy signalizace funguje a oni ji nerespektují, či se nevěnují řízení vozidla, červená světla přehlédnou a na zvukovou signalizaci z rozličných důvodů nezaregistrují.

Chodci pak často nepochopitelně riskují a přechází koleje tam, kde je to zakázané.

Neriskujte, uvědomujte si možná rizika, jediné špatné a nerozvážné rozhodnutí může skončit tragicky a ovlivnit životy dalších mnoha lidí.


V Krkonoších hořela horská chata, hasiči se na místo dostávali na skútrech a rolbami

Hlášení o požáru rekreačního objektu v těžko přístupném horském terénu v blízkosti sjezdovky Javor přijalo krajské ...

Hlášení o požáru rekreačního objektu v těžko přístupném horském terénu v blízkosti sjezdovky Javor přijalo krajské operační a informační středisko HZS KHK v neděli 15. 12. 2019 v 18:35 hod. ...

Hasiči celou neděli pokračovali v likvidaci požáru elektroodpadu v Sedlčanech

Zásah probíhal celou noc s tím, že intenzita hoření se postupně snižovala. Ráno bylo rozhodnuto o vyslání ...

Zásah probíhal celou noc s tím, že intenzita hoření se postupně snižovala. Ráno bylo rozhodnuto o vyslání speciálního kombinovaného hasicího kontejneru ze stanice HZS Mladá Boleslav, ve kterém je ...

Policisté z Místního oddělení Ruzyně mezi sebou vybrali 18 tisíc korun. Peníze předali dětskému centru Paprsek

Již sedm let pořádají policisté z místního oddělení Ruzyně finanční sbírku pro dětské centrum Paprsek. Letos ...

Již sedm let pořádají policisté z místního oddělení Ruzyně finanční sbírku pro dětské centrum Paprsek. Letos mezi sebou vybrali 18 tisíc korun, které by měly posloužit ke zpříjemnění života a ...

Size: XS SM MD LG