Policisté spolu s celníky dohlíželi na reggae hudební festival

Policisté spolu s celníky dohlíželi na reggae hudební festival

Ve dnech 20. – 23. června se v Hořicích v lomu U svatého Josefa konal hudební festival s názvem Cultural Reggae Vibez. I z tohoto důvodu policisté spolu s celníky nasadili větší počet svých sil a prostředků v rámci zajištění bezpečnosti silničního provozu a veřejného pořádku.

V rámci opatření policisté evidovali 4 trestné činy (mimo jiné krádež, ohrožení pod vlivem návykové látky a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu), dále 11 přestupků v oblasti přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů, 7 přestupků v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu, 11 přestupků v souvislosti s jízdou pod vlivem omamné a psychotropní látky a v neposlední řadě 65 přestupků v dopravě na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Na kaucích, které se ukládají především jako garance přítomnosti podezřelé osoby při následném správním řízení, zahraniční řidiči zaplatili celkem 40 tisíc korun. V jednom případě se podařilo vypátrat odcizené vozidlo a zadržet podezřelou osobu. Festival po dobu svého konání navštívilo zhruba na 4 tisíce osob.

Závěrem lze konstatovat, že opatření splnilo v celém svém rozsahu účel a prokázalo výbornou připravenost a spolupráci policistů a celníků při dohledu nad veřejným pořádkem. Již nyní se policisté intenzivně připravují na další kulturní i sportovní akce pořádané v rámci celého okresu Jičín.

Tisková zpráva Celní správy:
Ve dnech 20. a 21. června provedli královéhradečtí celníci ve spolupráci s policisty namátkou kontrolu pěších, kteří mířili z vlakového nádraží na Reggae festival v Hořicích v Podkrkonoší. Svoji činnost zaměřili na pátrání po zboží, které by mohlo uniknout jejich dohledu, zejména pak na lihoviny, tabák a tabákové výrobky či omamné a psychotropní látky.

V deseti případech zjistili porušení. Tři ženy a sedm mužů u sebe přechovávali celkem 70 kusů lysohlávek, 4,4 gramy hašiše a více než 80 gramů marihuany. Celníci předali osoby na místě policistům k dalšímu šetření.

Foto: Celní správa

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG