Policisté v rámci kontrolní akce vyrazili na řeku Moravu | Týdeník Policie

Policisté v rámci kontrolní akce vyrazili na řeku Moravu

Policisté v rámci kontrolní akce vyrazili na řeku Moravu

Stejně jako řidič za volantem, tak i vůdce plavidla za kormidlem nesmí být pod vlivem alkoholu a musí mít doklady v naprostém pořádku.

Zda tito „řidiči“ plavidel dodržují zákon, jsme se jeli přesvědčit na řeku Moravu. V úterý od pravého poledne do večera proběhla ve spolupráci se Státní plavební správou Přerov policejní akce Morava 2019.

Kromě vodního zákona a zákona o vnitrozemské plavbě, se dohlíželo také na dodržování zákona o rybářství. Policejní loď se zastavila u osmi plavidel a hlídka zkontrolovala jejich vůdce. U většiny bylo vše v pořádku. Až na přestupek o vnitrozemské plavbě, kterého se dopustili vůdci plavidel, jenž v přístavišti vyvázali dvě lodě nad zákonem dovolenou dobu.

Kontrolní akce na vodních tocích budou probíhat až do konce plavební sezony.

Foto: Policie ČR

Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG