Policisté v Sadské soutěží na Mistrovství ČR v policejním víceboji | Týdeník Policie

Policisté v Sadské soutěží na Mistrovství ČR v policejním víceboji

Policisté v Sadské soutěží na Mistrovství ČR v policejním víceboji

V úterý odpoledne odstartovala ve výcvikovém policejním středisku v Sadské na Nymbursku soutěž policistů v policejním víceboji. Do Sadské dorazili policisté z Moravskoslezského, Jihomoravského, Královéhradeckého, Plzeňského, Ústeckého, Jihočeského, Středočeského a Olomouckého kraje a dále policisté z hlavního města Prahy a z Útvaru policejního vzdělávání. Účastníci jsou vítězové z jednotlivých krajských přeborů. Celkem dorazilo do Sadské 36 mužů a 13 žen.

Jednotlivé soutěže a disciplíny jsou rozděleny do tří dnů. První dva dny jsou vyčleněny pro soutěž jednotlivců, ve čtvrtek pak dojde na řadu závod družstev. V každém ze čtyřčlenných družstev musí být nejméně jedna policistka.

Jako první si policisté vyzkoušeli překážkovou dráhu. Kromě přelezení dřevěné klády, zdolání hasičských překážek a bariér, museli policisté kupříkladu vystoupat po horolezecké zdi, museli vystoupat po lanovém žebříku, či se museli i s pneumatikou před sebou plazit pod policejním vozem a dále pod vytyčenými překážkami.

Po „odběhnutí“ trati první skupinou soutěžících jsme se přesunuli k jezeru, kde proběhla část na vodě. Policisté v této části simulovali případ, kdy přijeli služebním vozidlem k vodní ploše, následně vyběhli ven a i v policejním oblečení skočili do vody. Tam museli doplavat k figuránám, které vytáhli na břeh. Tuto disciplínu zajišťovali policisté z nymburského poříčního oddělení, kterým pomáhali kolegové z poříčního oddělení Slapy. Stan a potřebné zázemí zde poskytli středočeští hasiči.

Ve středu čeká soutěžící soutěž ve střelbě a také policejní cross. Jedná se o běh na 5 – 7 km dlouhé trati, kterou soutěžící absolvují s klasickou výbavou a výstrojí – pracovní stejnokroj, opasek, pouta, zbraň, zásobník…

Ve čtvrtek pak policisté ve družstvech poběží okruh okolo jezera. Na jednotlivých stanovištích (simulovaná dopravní nehoda – poskytnutí první pomoci a resuscitace, bojeschopnost, tažení služebního vozu VW Amarok na laně, přelezání pavoučí sítě, biatlon atd.) policisté získají indicie, které by je měli ve výsledku dovést k nebezpečnému pachateli. Toho musí podle indicií správně vytipovat a následně jej za užití donucovacích prostředků zadržet.

Všem soutěžícím držíme palce a přejeme mnoho úspěchů!

Foto: Týdeník Policie

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG