Policisté v Třebíči vyjížděli k opilému muži, který na autobusové zastávce manipuloval s revolverem | Týdeník Policie

Policisté v Třebíči vyjížděli k opilému muži, který na autobusové zastávce manipuloval s revolverem

Policisté v Třebíči vyjížděli k opilému muži, který na autobusové zastávce manipuloval s revolverem

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 20. září krátce po půl jedné odpoledne oznámení, že v Třebíči na autobusové zastávce na ulici Pražská manipuluje muž se zbraní.

Muž sice v danou chvíli na nikoho nemířil ani nikomu nevyhrožoval, ale policisté nemohli nic podcenit. Na místo proto operační důstojník okamžitě vyslal nejbližší policejní hlídky. Policisté po příjezdu na místo zajistili muže, který držel v ruce zbraň a na první pohled bylo zřejmé, že je v silně podnapilém stavu.

Policisté pětačtyřicetiletého muže zajistili a provedli u něho dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – dechová zkouška vykázala hodnotu 3,90 promile alkoholu v dechu. Muž měl u sebe zbraň, jednalo se o revolver. Zbraň policistům dobrovolně vydal. Vzhledem k silné opilosti muže byl po zajištění eskortován na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě k vystřízlivění.

Policisté případ zadokumentovali a budou pokračovat v jeho šetření, stejně tak se budou zabývat tím, zdali muž držel zbraň legálně. Další úkony lze ve věci provést poté, až muž na záchytce vystřízliví a bude schopen podat ve věci vysvětlení.


Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG