Policisté ve Zlínském kraji zadrželi skupinu výrobců pervitinu, drogu prodávali mimo jiné v Praze | Týdeník Policie

Policisté ve Zlínském kraji zadrželi skupinu výrobců pervitinu, drogu prodávali mimo jiné v Praze

Policisté ve Zlínském kraji zadrželi skupinu výrobců pervitinu, drogu prodávali mimo jiné v Praze

V uplynulých dnech kriminalisté obvinili čtyři muže a jednu ženu z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy. Tomu přecházely domovní prohlídky v obydlí obviněných jak na Uherskohradišťsku, tak i na Zlínsku.

Hlavní osobou této skupiny byl třiatřicetiletý muž, který byl již několikrát soudně trestaný mimo jiné i za stejnou trestnou činnost. Od loňského léta z léčiv a chemikálií společně se svými kumpány vyráběl pervitin, a to nejméně v devadesáti případech. Za uvedené období tak vyprodukovali značné množství této drogy.

Každý z nich měl ve skupině nějakou roli. Někdo nakupoval prostředky k výrobě v lékárnách v zahraničí, někdo fungoval jako řidič a jiný zase poskytl místo pro vaření či přímo pomáhal při samotné výrobě. Za to byli posléze odměněni výsledným produktem nebo penězi. Droga tedy končila nejen v tělech těchto uživatelů, ale i u jiných závislých jedinců např. i v Praze, kam v několika případech muži zabrousili za účelem prodeje.

Při raziích naši kriminalisté společně s policisty z pohotovostního a eskortního oddílu zajistili velké množství předmětů a chemikálií, které se obvykle k nelegální výrobě pervitinu používají. Například ampule, injekční stříkačky, zdroje tepla, váhy, teploměry, nádoby s neznámými tekutinami, plata léků a další.

Třiatřicetiletému muži tak podle zákona hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Ostatní muži ve věku 44, 37, 28 let včetně třicetileté ženy mohou přijít až o pětiletou svobodu.

Foto: Policie ČR

Policisté si v Karlových Varech slavnostně převzali 30 nových služebních vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ...

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního ...

Cizinec řídil pod vlivem alkoholu. Jeho spolujezdec se pokoušel podplatit policisty

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před ...

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před 23. hodinou. Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí ...

Pro hledaného muže si došla chrudimská pořádková jednotka

Na třicetiletého muže vydalo v prosinci Okresní státní zastupitelství v Třebíči souhlas se zadržením. ...

Na třicetiletého muže vydalo v prosinci Okresní státní zastupitelství v Třebíči souhlas se zadržením. Chrudimští kmininalisté muže vypátrali v Bořicích na Chrudimsku a následně jej policisté ...

Size: XS SM MD LG