Policisté z Olomouckého kraje vyrazili hromadně darovat krev

Policisté z Olomouckého kraje vyrazili hromadně darovat krev

Na modré pondělí 15. dubna 2019 se opět policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje rozhodli hromadně darovat krev. Jedná se již o tradici, kdy společně dvakrát ročně se sejdeme na Transfúzním oddělení FN Olomouc.

Během dnešního dne se zde vystřídalo 12 dárců plazmy a 23 kolegů, kteří darovali krev. V řadách naší policie je více jak pět set dárců těchto vzácných tekutin. Transfuzní oddělení si dárce domlouvá dle potřeby a zve si je také samostatně.

Kolegové jsou držitelé všech stupňů Janského plakety, držiteli Zlatého kříže 1., 2. a 3. stupně a Krůpěje krve.

Při této společenské a společné akci se kolegové podporují. Cílem všech je pomoci potřebným lidem, kteří se dostanou do závažných zdravotních problémů.

V letošním roce na silnicích Olomouckého kraje došlo k 1 198 DN a bylo zraněno 250 osob. Možná, že mezi zraněnými jsou i ti, kterým pomohla krev od policejních dárců. Bohužel 7 lidem již život nedokázalo vrátit nic.

Partnerem akce je i ZP MV, která dárcům z řad Policie ČR věnovala drobný dárek.

Všem dárcům jménem vedení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje i jménem Transfúzního oddělní FN Olomouc patří velké poděkování.

Foto: Policie ČR

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG