Policisté z plzeňské „krajské“ dopravní policie využívají nový služební automobil | Týdeník Policie

Policisté z plzeňské „krajské“ dopravní policie využívají nový služební automobil

Policisté z plzeňské „krajské“ dopravní policie využívají nový služební automobil

Policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje nově využívají vozidlo Renault Master, které bylo pořízeno z finančního daru Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Hejtman Plzeňského kraje pan Josef Bernard v pátek slavnostně předal nové vozidlo Renault Master náměstku ředitele Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Petru Nováčkovi. Vozidlo je v barevném provedení Policie České republiky a bylo pořízeno pro potřeby kontroly nákladní dopravy. Jedná se o jakousi „pojízdnou kancelář“, čemuž odpovídá i vybavení vozidla. Kromě standardního vybavení policejního vozu je vozidlo speciálně vybaveno technikou potřebnou ke kontrole nákladní dopravy, jako jsou přenosné váhy určené ke kontrolnímu vážení, inspekční kamera k dokumentaci závad v technickém stavu vozidel, lehátko určené ke kotrole technického stavu zespodu vozidla, výškoměr, měřící pásmo, výsuvný žebřík a další.

Vozidlo bylo pořízeno za 2 800 000 korun, kdy částkou 2 200 000 korun se na pořízení vozu podílel finančním darem Krajský úřad Plzeňského kraje.

„Krajský úřad Plzeňského kraje dlouhodobě pracuje s Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje a vždycky se snažíme přispět na práci jeho policistů nějakou investiční pobídkou. Policisté mě provedli a ukázali mi vybavení tohoto vozidla a jsem hodně nadšený. Je to vůz pro policii jednadvacátého století, “ řekl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

„Naše ředitelství si velmi váží dlouhodobé a nadstandartní spolupráce s Krajským úřadem Plzeňského kraje. Toto vozidlo je velkým přínosem jak pro nadstandardní podmínky policistů, tak i pro zvýšení dohledu nad silničním provozem, a tím i pro snížení rizika dopravních nehod nebo mimořádných událostí, “ řekl náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Petr Nováček.

Foto: Policie ČR

Moravskoslezští policisté se při bezpečnostní akci zaměřili na přecházení kolejiště

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava kontrolovali při bezpečnostním opatření především dodržování zákazu ...

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava kontrolovali při bezpečnostním opatření především dodržování zákazu přecházení přes koleje v místech, kde přecházení není povoleno. Tato speciální ...

Policejní psovodi Moravskoslezského kraje vsadili na vzdělávání

Uplynulý rok 2019 byl pro psovody Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje rokem, v němž si připomněli ...

Uplynulý rok 2019 byl pro psovody Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje rokem, v němž si připomněli 10. výročí založení Oddělení služební kynologie v rámci novodobé organizační ...

Size: XS SM MD LG