Policistům na Břeclavsku ujížděl muž v Audi A4, jeho jízda skončila na polní cestě po nárazu do stromu

Policistům na Břeclavsku ujížděl muž v Audi A4, jeho jízda skončila na polní cestě po nárazu do stromu

Uplynulý pátek (15. února) měla hlídka hustopečského obvodního oddělení opravdu perné odpoledne. V obci Velké Pavlovice se muži zákona rozhodli zkontrolovat vozidlo Audi A4.

Ovšem řidiči uvedeného vozu se silniční kontrola nezamlouvala. Začal před hlídkou ujíždět a nereagoval ani na to, že jej policisté začali pronásledovat. Svoji rychlou a riskantní jízdu ukončil až na polní cestě v katastru obce Bořetice, když nezvládl řízení a s vozem havaroval do stromu. Po nehodě z vozidla vyskočil a i se svojí spolujezdkyní začali utíkat.

Jejich útěk však neměl dlouhého trvání. Policisté prokázali, že mají daleko lepší fyzickou kondici a 37letého řidiče i jeho 26letou spolucestující zadrželi. Oba tak svorně putovali na policejní služebnu. Brzy vyšel najevo důvod, proč se muž za volantem snažil policejní kontrole vyhnout. Ukázalo se, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel a navíc se u něj objevila pozitivní hodnota při provádění testu na omamné a psychotropní látky.

O celé události byla vyrozuměna státní zástupkyně a v současné době probíhají další úkony trestního řízení.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG