Policistům na Českolipsku ujížděl řidič Octavie. Soud ho poslal do vazby | Týdeník Policie

Policistům na Českolipsku ujížděl řidič Octavie. Soud ho poslal do vazby

Policistům na Českolipsku ujížděl řidič Octavie. Soud ho poslal do vazby

Policisté hlídkové služby se v dopoledních hodinách rozhodli zkontrolovat řidiče, jehož osobní vozidlo tovární značky Škoda Octavia bylo nadměrně hlučné.

V té době prováděli hlídkovou činnost v lokalitě Střelnice nedaleko centra České Lípy. Jakmile šofér zjistil, že se ho snaží zastavit za využití světelného i zvukového výstražného znamení, přidal plyn a vysokou rychlostí projel ulicemi Havlíčkova a Arbesova směrem ke kruhovému objezdu v Děčínské ulici.

Tím se prohnal částečně v protisměru do centra města k hlavní světelné křižovatce, kde ve zhruba stokilometrové rychlosti vážně ohrozil dva chodce, kteří na zelený signál přecházeli silnici po přechodu. Jeden z nich musel na poslední chvíli před jeho vozidlem uskočit. Ve své zběsilé jízdě pak pokračoval dál a na prvním výjezdu najel do jízdního pruhu s přikázaným směrem jízdy vpravo. Zde ale stočil vozidlo vlevo a projel nebezpečnou jízdou po silnici I/9 směrem na Nový Bor. U benzinové čerpací stanice Shel opětovně nerespektoval na světelné křižovatce signál „stůj“, pohyboval se znovu v protisměru a ohrožoval projíždějící vozidla.

Po dalších nebezpečných manévrech zhruba 200 metrů za čerpací stanicí Benzina v České Lípě odbočil ze silnice I/9 vlevo a dojel až k uzavřenému pozemku trafostanice, kde naboural do kovové brány. Zde jeho jízda skončila. Z vozidla následně vyskočil a snažil se zachránit útěkem, což se mu nepodařilo. Policisté ho zadrželi po krátké chvilce.

Zjistili, že se jedná o 32letého muže, kterému úřady už třikrát zakázali řídit motorová vozidla a tyto zákazy jsou stále v platnosti. Vyšetřovatel ho v této souvislosti obvinil ze zločinu obecného ohrožení a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Dále jsme po předchozím souhlasu státního zástupce zajistili jeho octavii za účelem jejího propadnutí, o kterém bude rozhodovat soud. Bezohledného řidiče včera soud poslal do vazební věznice, a to proto, aby znovu neohrožoval životy lidí na silnici. Obviněnému hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG