Policistům na Českolipsku ujížděl zdrogovaný Polák v kradeném BMW, při honičce vytlačoval policisty ze silnice

Policistům na Českolipsku ujížděl zdrogovaný Polák v kradeném BMW, při honičce vytlačoval policisty ze silnice

V sobotu v 6.30 zjistil obyvatel bavorského městečka Obernburg am Main, že mu před domem chybí zaparkovaný luxusní vůz tovární značky BMW 520 D v hodnotě přesahující jeden milion korun. Auto zmizelo v čase mezi páteční třiadvacátou hodinou a sobotním ránem. Krádež okamžitě nahlásil tamním policistům s tím, že ho má zabezpečené GPS lokátorem, a tudíž je jeho pohyb možné sledovat.

Téhož dne ve 14.44 jsme přijali od ústeckých kolegů informaci o tom, že se odcizené BMW objevilo na hranicích ústeckého a libereckého kraje a směřuje na Českolipsko.

Liberecké operační středisko proto okamžitě zmobilizovalo nejbližší motorizované hlídky, které na BMW nemusely dlouho čekat. Do několika minut se objevilo v Zákupech a odtud ve směru na Českou Lípu ho začalo pronásledovat jedno z našich vozidel se zapnutými světelnými i zvukovými signály, na které reagoval zvýšením rychlosti a bezohlednou jízdou, při níž předjížděl vozidla přes plnou čáru a vytlačoval je v protisměru ze silnice. Jen šťastnou náhodou přitom nikoho nezranil.

Od České Lípy mu vyjely „naproti“ další policejní vozy, kterým se snažil vyhnout. Ve vysoké rychlosti přitom zavadil kolem o okraj kruhového objezdu, vozidlo rozkolísal , řízení už nesrovnal a naboural do zdi prodejny. Po havárii se snažil z místa uprchnout, ale to mu policisté nedovolili a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi. Bylo to přesně osm hodin potom, co majitel ohlásil krádež svého vozidla bavorské policii.

Zjistili jsme , že se jedná o 31letého muže polské státní příslušnosti , kterého si neznámí lidé najali k tomu, aby odcizené vozidlo převezl ze Spolkové republiky Německo do Polska. O tom, že je BMW kradené nebylo pochyb, protože mu ho předali nastartované bez klíče nebo jiného prvku k jeho ovládání s tím, že po cestě nesmí vypnout motor, protože by ho už nenastartoval. Za to mu přislíbili finanční odměnu. V době zadržení byl pod vlivem drog, což prokázal orientační test.

Státní zástupce v Bavorsku na něj ještě v sobotu vydal evropský zatýkací rozkaz za účelem jeho předání k trestnímu stíhání do Spolkové republiky Německo. Včera rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem o jeho vzetí do předběžné vazby. Poté, co český krajský státní zástupce prověří a zdokumentuje právní podmínky jeho předání do ciziny, bude Krajský soud v Ústí nad Labem o tomto muži rozhodovat znovu, a to konkrétně o tom, zda jeho předběžnou vazbu promění ve vazbu předávací. Teprve v případě, že na něj předávací vazbu uvalí, může být 30letý Polák předán německé straně. Tamní státní zástupce v Bavorsku je připraven ho obžalovat ze zvlášť závažného případu krádeže, za který mu v Německu hrozí desetiletý trest odnětí svobody.

Foto: Policie ČR

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG