Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval | Týdeník Policie

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc.

Vozidlo se při nestandardní jízdě mělo při jízdě otřít o svodidla. Policisté z dálničního oddělení Ivanovice na Hané se okamžitě vydali vozidlo zkontrolovat. Vozidlo spatřili na 7 km dálnice D 46 (exit Drysice). Řidiči dali pokyn k zastavení vozidla rozsvíceným nápisem „STOP – POLICIE“ současně s použitím výstražného a zvukového zařízení.

Řidič nejprve zpomalil, ale vzápětí prudce zrychlil a sjel s vozidlem na 12 km (exit Brodek u Prostějova). Při sjezdu v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost, vyjel mimo komunikaci na travnatý pás, následně zpět na komunikaci, kde narazil do projíždějícího vozidla Iveco Daily. Kolegové z Jihomoravského kraje dálniční oddělení Ivanovice na Hané vzápětí řidiče zajistili a předali událost prostějovským kolegům ke zpracování. Při nehodě byli lehce zraněni oba řidiči vozidel. Celková škoda na vozidlech, svodidlech a dopravní značce přesáhla 3,7 milionu korun.

V řidiči Audi Q7 byl zjištěn osmadvacetiletý cizinec, který se podrobil orientačním dechovým zkouškám na alkohol a dále testu na přítomnost jiných návykových látek. Testy ukázaly, že muž řídil pod vlivem alkoholu. Přístroj muži naměřil 0,29 a 0,24 promile alkoholu v dechu. Test na drogy byl pozitivní na kokain.

Policisté zjistili, že na vozidle Audi Q7 se nachází polské registrační značky, které k vozidlu nepatří. Po vozidle bylo vyhlášeno pátrání v Rakousku. Zajištěný cizinec putoval po ošetření do policejní cely.

Podle zákona o mezinárodní justiční spolupráci byl cizinec 12. října 2019 se souhlasem Krajského státního zástupce v Brně zadržen. Ve věci je vedeno řízení o předání osoby na základě evropského zatýkacího rozkazu.

Cizinec je podezřelý z několika dopravních přestupků, které společně s dopravní nehodou šetří prostějovští dopravní policisté.


Na Šumpersku proběhla kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 ...

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení. Koncem ledna provedli příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj ...

Policisté museli odložit vyšetřování nebezpečného předjíždění na Jičínsku

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti ...

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I přes jeho intenzivní šetření a odborná zkoumání zajištěného ...

Moravskoslezští záchranáři si převzali patnáct nových vozidel

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních ...

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních vozidel. Slavnostního setkání a tiskové konference se v areálu IZS v ...

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl pražským strážníkům i přesto, že měl v autě tříleté dítě

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla ...

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace ...

Size: XS SM MD LG