Policistům na Děčínsku ujížděl v Oplu zdrogovaný muž bez řidičáku, pokus o ujetí skončil nehodou

Policistům na Děčínsku ujížděl v Oplu zdrogovaný muž bez řidičáku, pokus o ujetí skončil nehodou

Do posledního lednového týdne letošního týdne vstoupili benešovští policisté honičkou. Krátce po deváté hodině ráno osmadvacátého ledna 2018 si všimli nepřipoutaného řidiče v projíždějícím osobním automobilu.

Rozhodli se jej proto zastavit a zkontrolovat. Muž za volantem na jejich výzvu nereagoval a ujížděl dál. Policejní hlídka ujíždějící vůz pronásledovala několik minut. V levotočivé zatáčce na silnici vedoucí do Františkova nad Ploučnicí dostal smyk, vyjel vpravo ke krajnici a několikrát narazilo do zdejších překážek u silnice.

Následovalo převrácení auta na střechu a úplné zastavení. Řidič vyvázl bez zranění. Vzápětí byl policisty vyzván k orientační dechové zkoušce na alkohol a k testování na přítomnost jiných návykových látek. Alkohol byl vyloučen, leč přítomnost drog v těle kontrolovaného řidiče potvrzena. Další činností policistů vyšlo najevo, že muž za volantem nevlastní řidičské oprávnění.

Na místo nehody dorazili také dopravní policisté a dobrovolní hasiči SDH Benešov nad Ploučnicí, kteří se společně s pracovníky odtahové služby podíleli na odstranění následků honičky. Šestačtyřicetiletý dobrodruh v současně chvíli čelí hned několika svým přešlapům, které mají dohru v přestupkovém řízení. S ním může přijít zákaz řízení a finanční postih v řádech desetitisíců českých korun.

Foto: Policie ČR

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG