Policistům na Příbramsku ujížděl nepřipoutaný řidič, na útěku ho zastavila až hrozba namířenou střelnou zbraní | Týdeník Policie

Policistům na Příbramsku ujížděl nepřipoutaný řidič, na útěku ho zastavila až hrozba namířenou střelnou zbraní

Policistům na Příbramsku ujížděl nepřipoutaný řidič, na útěku ho zastavila až hrozba namířenou střelnou zbraní

Policisté dne 2. září sdělili podezření z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 29letému a 39letému muži.

Ze soboty na neděli oba přijeli do Sedlčan, kde se násilím dostali do zaparkovaného osobního vozidla. Odcizili z něj notebook, digitální fotoaparát, tablet a firemní dokumentaci, vše v hodnotě 36 tisíc korun. Následně odjeli do kempu v katastrálním území Milešov, kde vnikli do předstanu před karavanem a vzali ze stolu peněženku se čtyřmi tisíci korunami, platební kartou a s doklady.

Policejní hlídka na muže jedoucí ve vozidle značky Audi náhodou „narazila“ v neděli v ranních hodinách kousek nad Trhovkami a rozhodla se auto zastavit, protože jeho řidič, mladší z nich, nebyl připoután. Motorista nejdříve téměř zastavil, náhle se však rozjel velmi vysokou rychlostí a začal ujíždět směrem na Klenovice.

Pár metrů za touto obcí prudce zastavil v protisměru a dal se na útěk směrem do pole. Policisté ho pronásledovali, použili zákonné výzvy a také hrozbu namířenou střelnou zbraní, až poté si dotyčný lehl na zem.

Následně u něj provedený test vykázal přítomnost metamfetaminu a navíc se ukázalo, že dotyčný nevlastní řidičské oprávnění. Jeho spolujezdec během jízdy odhodil tašku s kradenými věcmi do zahrady a další odcizené věci se pokusil uschovat v místě zastavení. Nyní oběma mužům za výše uvedené činy hrozí šest měsíců až tři roky pobytu za zdmi věznice.


Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG