Policistům na Sokolovsku ujížděl v Mercedesu muž se zákazem řízení, zastavil ho až policejní zátaras | Týdeník Policie

Policistům na Sokolovsku ujížděl v Mercedesu muž se zákazem řízení, zastavil ho až policejní zátaras

Policistům na Sokolovsku ujížděl v Mercedesu muž se zákazem řízení, zastavil ho až policejní zátaras

V neděli dne 20. ledna krátce před třetí hodinou ranní prováděli policisté v Kynšperku nad Ohří kontrolní činnost. Když vjížděli na ulici Chebská, tak si všimli projíždějícího vozidla značky Mercedes Vito, které odbočovalo směrem k policejní hlídce.

Následně však z odbočovacího pruhu rychle vyjelo, přidalo na rychlosti a pokračovalo v jízdě po ulici Chebská. Městem ujíždělo rychlostí i 120 km/h. Policisté začali ihned vozidlo pronásledovat a pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP POLICIE se pokoušeli vozidlo zastavit. Řidič vozidla však na výzvy nereagoval a pokračoval dál v jízdě městem. Poté projel kruhový objezd v protisměru, odbočil na silnici I/6, pokračoval směrem k obci Zlatá, dále na Lazy a dalších několik kilometrů ujížděl Slavkovským lesem. Během pronásledování hlídka průběžně informovala o situaci operační středisko, které do akce nasadilo další hlídky.

Za obcí Lazy byl dalšími policisty vytvořen zátaras, před kterým cca 50 metrů řidič vozidla značky Mercedes zastavil. Policisté ihned zastavili za ním a za užití donucovacích prostředků pachatele zadrželi.

Dvaatřicetiletého řidiče policisté vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Té se podrobil a výsledek zkoušky vyšel s negativním výsledkem. Když řidiče vyzvali, aby se podrobil také orientačnímu testu na přítomnost návykových a omamných látek, odmítl se tomuto testu podrobit.

Následně lustrací policisté zjistili, že byl řidiči vysloven Městským úřadem v Sokolově zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté muže poté eskortovali na obvodním oddělení. Zde si následně vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Ostravští kriminalisté pátrají po přepadeném muži

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v ...

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v čase okolo 21:35 hodin v Ostravě - Mariánských Horách na ulici 28. října, na ...

Řidička Dacie dostala ve Vrchlabí smyk a s vozem se převrátila přes střechu

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. ...

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. hodině mezi obcemi Strážné a Vrchlabí na silnici č. III/2956. Podle ...

Size: XS SM MD LG