Policistům v Klatovech ujížděl řidič Seatu, jeho jízda skončila nárazem do sloupu elektrického vedení | Týdeník Policie

Policistům v Klatovech ujížděl řidič Seatu, jeho jízda skončila nárazem do sloupu elektrického vedení

Policistům v Klatovech ujížděl řidič Seatu, jeho jízda skončila nárazem do sloupu elektrického vedení

Dne 15. května 2019 v 22:58 jel šestatřicetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Seat Altea po silnici I. třídy č. 22 v Klatovech ulicí Domažlická ve směru od centra na Domažlice. Před čerpací stanicí byl stavěn policejní hlídkou, a to z jedoucího služebního vozidla za použití výstražného světelného zařízení doplněného nápisem STOP POLICIE.

Řidič však na výzvu nereagoval, pokračoval dále v jízdě a snažil se hlídce ujet. V prostoru okružní křižovatky se silnicí II. třídy č. 185 nezvládl průjezd kruhovým objezdem, dostal s vozidlem smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci. Zde narazil do elektrického rozvodného sloupku a do sloupu elektrického vedení. Ke zranění osob nedošlo, škoda na vozidle byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Na místě se řidič podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Ta byla s výsledkem negativním. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek však odmítl, stejně tak lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Dopravní policisté následně z dostupných evidencí zjistili, že řidič usedl za volant motorového vozidla a řídil přesto, že má rozsudkem Okresního soudu Beroun vysloven zákaz řízení pro všechny skupiny řidičského oprávnění, a to od dubna 2018 do září 2019, a dále rozsudkem Okresního soudu Plzeň – jih zákaz řízení od září 2018 do září 2019.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a případem se dále zabývají.


V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG