Policistům v Pardubicích ujížděl mladý motorkář bez řidičáku, před jednou z hlídek havaroval | Týdeník Policie

Policistům v Pardubicích ujížděl mladý motorkář bez řidičáku, před jednou z hlídek havaroval

Policistům v Pardubicích ujížděl mladý motorkář bez řidičáku, před jednou z hlídek havaroval

Ve středu 3. dubna 2019 v nočních hodinách si policisté pohotovostního a eskortního oddělení při dohledu na bezpečnost silničního provozu všimli motocyklu, který vyjel z Brožíkovy ulice v Pardubicích.

Rozjeli se za ním a chtěli s řidičem provést silniční kontrolu. Policisté použili k zastavení motocyklu modré světelné výstražné zařízení doplněné o nápis „STOP“ a zvukové výstražné zařízení. Řidič však nerespektoval tuto výzvu k zastavení, prudce zrychlil a snažil se policistům ujet. Několikrát překročil povolenou rychlost v obci a ve snaze policistům zmizet z dohledu využíval i chodníky a stezky pro cyklisty.

K policejní hlídce, která motocyklistu pronásledovala, se připojili i další kolegové. Vydali se k ulici Jiřího Potůčka, kde spatřili rychle jedoucí motocykl. K jeho zastavení použili výstražné světelné a zvukové zařízení. Motocyklista začal rychle brzdit, dostal smyk a následně havaroval. Kolegové vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Lustrací bylo zjištěno, že 22letý řidič není držitelem potřebného řidičského oprávnění. Policisté provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a orientační test na přítomnost návykových látek. Obojí s negativními výsledky.

Při havárii došlo ke hmotné škodě na motocyklu zn. Kawasaki, která byla odhadnuta na 110 000 Kč, a k lehkému zranění jeho řidiče.Na dotaz policistů proč hlídce nezastavil, uvedl, že ví, že nemá potřebné řidičské oprávnění a obával se následného postihu.

Řidiči za přestupek ve správním řízení hrozí pokuta ve výši od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz činnosti na dobu od jednoho roku do dvou let.


Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG