Policistům z OHS Praha I. ujížděl motorkář, nedaleko Pražského hradu naboural do policejního vozu | Týdeník Policie

Policistům z OHS Praha I. ujížděl motorkář, nedaleko Pražského hradu naboural do policejního vozu

Policistům z OHS Praha I. ujížděl motorkář, nedaleko Pražského hradu naboural do policejního vozu

V úterý 17. září krátce před jedenáctou hodinou v noci při projíždění ulice Ankarskou v Praze 6, si hlídka prvního policejní obvodu oddělení hlídkové služby povšimla motorkáře, který se choval podezřele.

Hlídka se ho proto rozhodla zastavit a zkontrolovat. Motorkář pokynů k zastavení neuposlechl a situace se během několika okamžiků změnila v dramatickou honičku. Policisté ho začali okamžitě pronásledovat a informovali o tom i další hlídky, které byly v terénu.

Motorkář ujížděl ulicí Patočkovou do Bělohorské, kde chvíli pokračoval protisměrem. Přitom ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a projel několik křižovatek na červenou. Když projížděl Myslbekovou ulicí, tak ohrozil chodce, který v tu chvíli přecházel přes přechod.

V dalším ujíždění mu zabránil až zátaras vytvořený policejní hlídkou z „jedničkové dopravky“ poblíž Jelení ulice na Praze 6. Motorkář si však policejního vozidla nevšiml a naboural do něj. Po nárazu zůstal řidič sedět na motocyklu, toho využili zasahující policisté a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi.

Následným šetřením policisté na místě zjistili, že motorkář ujížděl z několika důvodu. Do roku 2020 měl totiž vysloven zákaz řízení a řídil pod vlivem drog. Proto zadržený skončil na policejní stanici pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení hrozí podezřelému trest odnětí svobody až dvě léta. Motorkář se bude zodpovídat i z jízdy pod vlivem návykových látek. Motorka byla odtažena na centrální parkoviště Ministerstva vnitra a policisté budou zjišťovat, zda je majitelem skutečně ujíždějící řidič nebo ne.


Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG