Požár kamionu na dálnici D11 ochromil dopravu do Prahy | Týdeník Policie

Požár kamionu na dálnici D11 ochromil dopravu do Prahy

Požár kamionu na dálnici D11 ochromil dopravu do Prahy

Ve čtvrtek 10. října deset minut po páté hodině ranní byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen požár nápravy kamionu na hradecké dálnici D11 před 51. kilometrem ve směru do Prahy.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kolín Ovčáry a Kolín a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Žehuň. V rámci mezikrajské výpomoci byly k požáru povolány také jednotky z Královéhradeckého kraje – HZS Nový Bydžov a SDH Chlumec nad Cidlinou.

Před příjezdem hasičů se požár stihl rozšířit na celou kabinu tahače a asi dvě třetiny návěsu. Hasiči za pomoci jednoho vysokotlakého a dvou C proudů měli požár pod kontrolou za necelou půlhodinu a velitel zásahu ohlásil jeho lokalizaci. Zároveň bylo zjištěno, že kamion převážel v plastových přepravkách kovové náhradní díly do osobních automobilů. Část nákladu se hasičům podařilo z návěsu vyskladnit.

Vzhledem k tomu, že při požáru došlo k úniku provozních kapalin a hasební voda stékala do kanalizačního systému, byl na místo vyslán také pracovník životního prostředí příslušné obce s rozšířenou působností.

Krátce po osmé hodině vystřídala zasahující hasiče nastupující směna, která požár v 8.40 zcela zlikvidovala. Místo bylo předáno specializované firmě, která zajistí odtah ohořelého vraku a úklid komunikace. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 3,1 milionu korun, příčinou jeho vzniku byla technická závada v motorové části.

Z důvodu bezpečného zásahu byl provoz na dálnici ve směru do Prahy zcela zastaven, krátce před sedmou hodinou se podařilo uvolnit alespoň jeden jízdní pruh. Hasiči by chtěli pochválit řidiče, kteří tentokrát utvořili vzorovou záchranářskou uličku, díky níž byla cesta k požáru zcela bez komplikací.

Foto: HZS SČK

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG