Požár kamionu na dálnici D11 ochromil dopravu do Prahy | Týdeník Policie

Požár kamionu na dálnici D11 ochromil dopravu do Prahy

Požár kamionu na dálnici D11 ochromil dopravu do Prahy

Ve čtvrtek 10. října deset minut po páté hodině ranní byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen požár nápravy kamionu na hradecké dálnici D11 před 51. kilometrem ve směru do Prahy.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kolín Ovčáry a Kolín a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Žehuň. V rámci mezikrajské výpomoci byly k požáru povolány také jednotky z Královéhradeckého kraje – HZS Nový Bydžov a SDH Chlumec nad Cidlinou.

Před příjezdem hasičů se požár stihl rozšířit na celou kabinu tahače a asi dvě třetiny návěsu. Hasiči za pomoci jednoho vysokotlakého a dvou C proudů měli požár pod kontrolou za necelou půlhodinu a velitel zásahu ohlásil jeho lokalizaci. Zároveň bylo zjištěno, že kamion převážel v plastových přepravkách kovové náhradní díly do osobních automobilů. Část nákladu se hasičům podařilo z návěsu vyskladnit.

Vzhledem k tomu, že při požáru došlo k úniku provozních kapalin a hasební voda stékala do kanalizačního systému, byl na místo vyslán také pracovník životního prostředí příslušné obce s rozšířenou působností.

Krátce po osmé hodině vystřídala zasahující hasiče nastupující směna, která požár v 8.40 zcela zlikvidovala. Místo bylo předáno specializované firmě, která zajistí odtah ohořelého vraku a úklid komunikace. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 3,1 milionu korun, příčinou jeho vzniku byla technická závada v motorové části.

Z důvodu bezpečného zásahu byl provoz na dálnici ve směru do Prahy zcela zastaven, krátce před sedmou hodinou se podařilo uvolnit alespoň jeden jízdní pruh. Hasiči by chtěli pochválit řidiče, kteří tentokrát utvořili vzorovou záchranářskou uličku, díky níž byla cesta k požáru zcela bez komplikací.

Foto: HZS SČK

Pěstírnu konopí na Náchodsku prozradil velký odběr elektřiny

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se ...

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se náchodským kriminalistům podařilo odhalit další pěstírnu marihuany, ukrývající ...

Recidivista ukradl na benzínce balíček prezervativů a Kinder vajíčko

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž ...

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž z Trutnova. Ten 22. ledna 2020 zavítal na jednu čerpací stanici v Plzni a ...

Po ústeckých ulicích se motala opilá žena s dětským kočárkem

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským ...

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským kočárkem, vyjížděla hlídka policie do ulice Keplerova v Krásném Březně. Když ...

Kosterní ostatky nalezené na Blanensku patřily pohřešovanému muži

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, ...

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, nalezl náhodný muž lidské kosterní ostatky. Na základě zkoumání a znaleckého ...

Size: XS SM MD LG