Požár lesa u Žlutic na Karlovarsku pomáhal hasit vrtulník Letecké služby Policie ČR | Týdeník Policie

Požár lesa u Žlutic na Karlovarsku pomáhal hasit vrtulník Letecké služby Policie ČR

Požár lesa u Žlutic na Karlovarsku pomáhal hasit vrtulník Letecké služby Policie ČR

V sobotu odpoledne vyjížděli hasiči k hlášenému požáru lesního porostu nedaleko Žlutic. Na místě probíhala těžba dřeva, požár zasáhl prostor po těžbě, hořely zbytky dřeva, oheň se vlivem větru šířil i na stromy kolem místa těžby. Velitel zásahu si okamžitě po příjezdu na místo vyžádal další posilové jednotky a rovnou požádal i o letecké hašení.

Plamenné hoření zasáhlo plochu zhruba tří hektarů, navíc v nepřístupném terénu. Zároveň zdroj vody pro hašení byl daleko od místa požáru a bylo tak nutné zřídit kyvadlovou dopravu. Na místě požáru museli hasiči natáhnout velké množství hadic, teprve se zahájením hašení z vrtulníku začali hasiči dostávat požár pod kontrolu.

V blízkosti požáru je železniční trať, hasiči tak informovali dispečera Českých drah o zakouření tratě, požádali také o sdělení časů, kdy místem požáru budou projíždět vlaky. Během hasebních prací České dráhy snížily v místě události rychlost projíždějících vlaků. Hašení probíhalo až do večerních hodin. Poté se většina jednotek vrátila na základny, na místě zůstaly přes noc tři jednotky na kontrolu místa požáru. V ranních hodinách požádal velitel o vyslání dalších cisteren, stále hasiči na ploše požářiště nalézají místa, která je nutné důkladně prolít vodou.

Zásah tak bude pokračoval celou neděli. Podle majitele nevznikla při požáru škoda, vyšetřovatel požárů určil jako příčinu nedbalost.

V průběhu zásahu kvůli náročnosti likvidace a kvůli nasazení velkého počtu jednotek včetně mezikrajské výpomoci byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Foto: HZS KVK

Chodec přebíhal u Prahy dálnici D1, po střetu s autem skončil v nemocnici

Dálnici D1 na 2. kilometru, na úrovni pražského Šeberova a Hájů, přebíhal v úterý odpoledne chodec. Ve jízdním pásu ...

Dálnici D1 na 2. kilometru, na úrovni pražského Šeberova a Hájů, přebíhal v úterý odpoledne chodec. Ve jízdním pásu ve směru na Prahu ho srazilo projíždějící auto. Na místo okamžitě vyjely ...

Škoda po požáru Krejčířovy vily byla upřesněna na 20 milionů korun

V noci na úterý 20. srpna deset minut před druhou hodinou přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci ...

V noci na úterý 20. srpna deset minut před druhou hodinou přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru rodinného domu v obci Černošice v okrese Praha-západ. Podle ...

Za nehodou cyklistky v Drnovicích měl stát hraboš polní

Naštěstí jen lehčí zranění si způsobila cyklistka, kterou v Drnovicích zaskočil v pondělí před šestou ranní hraboš ...

Naštěstí jen lehčí zranění si způsobila cyklistka, kterou v Drnovicích zaskočil v pondělí před šestou ranní hraboš polní. Ten přebíhal vozovku a žena se mu vyhnula manévrem, který ji však ...

Size: XS SM MD LG