Pražští policisté zadrželi mladého cizince, který se měl v Praze pokusit znásilnit tři ženy | Týdeník Policie

Pražští policisté zadrželi mladého cizince, který se měl v Praze pokusit znásilnit tři ženy

Pražští policisté zadrželi mladého cizince, který se měl v Praze pokusit znásilnit tři ženy

Policisté zadrželi muže, který se na pokusil znásilnit tři ženy. Velkou měrou k jeho dopadení přispěl operátor městského kamerového systému.

Od čtvrtka 1. srpna pracovali kriminalisté druhého a čtvrtého policejního obvodu na případu znásilnění, který se stal téhož dne v Dolnojirčanské ulici v Praze 4.

Šestadvacetiletou ženu tam kolem sedmnácté hodiny nečekaně zezadu napadl neznámý muž. Jednou rukou jí chytil kolem těla, druhou začal osahávat v intimních místech a snažil se ji strhnout na zem. Napadená se však nezalekla, začala volat o pomoc a po chvíli zápasení se jí podařilo vymanit i z pevného sevření. Pachatel tak od dalšího jednání upustil a dal se na útěk.

I když se na místo po události sjelo hned několik hlídek policistů, a začaly podle poměrně přesného popisu násilníka hledat, nalézt se ho nepodařilo.

O dva dny později kolem půl desáté večer si operátor městského kamerového systému všiml na monitoru muže, který stál několik minut na autobusové zastávce Kačerov, sledoval okolí a nápadně odpovídal popisu hledaného násilníka. Na místo tak bylo vysláno hned několik hlídek a začaly po muži, který mezitím zmizel v prostorách metra, pátrat.

Do pátrání se mimo jiných zapojili i policisté oddělení Metro, kteří hledali dotyčného prostřednictvím kamerového systému uvnitř podzemky a navigovali ostatní hlídky. Po hodině pátrání byl podezřelý objeven na kamerách ve vestibulu metra Háje. Tam byl také následně zadržen členy speciální pořádkové jednotky a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Prošetřováním celého případu kriminalisté zjistili, že zadržený jednadvacetiletý cizinec má na svědomí další dva pokusy znásilnění, které spáchal ve středu 31. července v Praze 5 a 10. Je tak možné, že počet jeho skutků není konečný.

Touto cestou se proto obracíme na ženy, které mají stejnou zkušenost, aby kontaktovaly linku 158, pokud tak ještě neučinily a nenechaly tyto činy bez potrestání.

V uplynulých dnech bylo násilníkovi sděleno obvinění pro trestné činy znásilnění ve stádiu pokusu. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.


Ostravští kriminalisté pátrají po přepadeném muži

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v ...

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v čase okolo 21:35 hodin v Ostravě - Mariánských Horách na ulici 28. října, na ...

Řidička Dacie dostala ve Vrchlabí smyk a s vozem se převrátila přes střechu

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. ...

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. hodině mezi obcemi Strážné a Vrchlabí na silnici č. III/2956. Podle ...

Size: XS SM MD LG