Pražští strážníci zadrželi podezřelého z vloupání do budovy základní školy | Týdeník Policie

Pražští strážníci zadrželi podezřelého z vloupání do budovy základní školy

Pražští strážníci zadrželi podezřelého z vloupání do budovy základní školy

Jen pár minut stačilo pražským strážníkům k dopadení muže podezřelého z vloupání do objektu základní školy na Praze 12 od chvíle, kdy se rozezněl poplachový signál na centrálním operačním středisku městské policie.

Autohlídka městské policie z Prahy 12 dorazila k základní škole v Písnické ulici 3 minuty poté, co přijala informaci, že došlo k narušení objektu.

U zadního traktu školy si všimla muže v tmavém oblečení s černým batohem a kuklou na hlavě. Jakmile muž spatřil služební vozidlo, dal se na útěk. Hlídka se takticky rozdělila, jeden člen ho začal okamžitě pronásledovat a ostatní se mu nadjetím snažili odříznout únikovou cestu. V jednu chvíli se ztratil z dohledu, ale ne na dlouho. Hlídky ho objevily v hustém křoví a za pomoci hmatů, chvatů a pout ho zpacifikovaly. Při kontrole byl u něj nalezen šroubovák a kleště. Pětatřicetiletý muž odmítl cokoli k dané události uvést. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl strážníky omezen na osobní svobodě a společně se zajištěnými důkazními prostředky předán přivolané hlídce Policii ČR. Městská policie vyrozuměla za školu taktéž kontaktní osobu, která se následně dostavila na místo.

Signály z poplachového monitorovacího systému jsou směřovány na centrální operační středisko pražské městské policie. K tomuto systému je připojeno cca 880 objektů veřejnoprávních institucí (úřady, školy, školky) nebo objektů zřizovaných městskými částmi a také služebny městské policie.

Tato služba není zpoplatněna a je zajišťována městskou policií.

V roce 2018 pražská městská policie uskutečnila celkem 3 065 výjezdů na signál poplachu, z nichž v 58 případech zjistila narušení objektu pachatelem.

Pro srovnání s rokem 2017 – městská policie uskutečnila 2 972 výjezdů na signál poplachu, z nichž v 46 případech zjistila narušení objektu pachatelem.


Hasiči v Beskydech zachraňovali koloucha, který spadl do vodoměrné šachtice

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde ...

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde skončil v těsném vězení vodoměrné šachtice poměrně statný, ale několika hodinami ...

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl ...

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl oznamovateli odcizit pod pohrůžkou násilí neznámý muž, kterému chtěl původně ...

Myslel si, že mu babička nekoupí nový mobil, a tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci ...

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci oznamovatele. Tito kolikrát velmi barvitě a podrobně policistům popisují trestnou ...

Policisté pátrají po muži, který poškodil lak na zaparkovaných autech, nepoznáte ho?

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. ...

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. Neznámý muž tam chvilku před polednem poškodil neznámým předmětem lak u dvou ...

Size: XS SM MD LG