Ve čtvrtek těsně před devátou hodinou došlo na parkovišti poblíž supermarketu Albert v Brně Líšni k loupežnému přepadení pětapadesátiletého muže.
Toho surově napadl zatím neznámý pachatel a teleskopickým kovovým obuškem mu způsobil těžká zranění. Lupič se snažil muži sebrat batoh s nemalou finanční hotovostí.
Zavazadlo s penězi muž uchránil a lupič z místa uprchl. Kriminalistům se podařilo během vyšetřování zjistit, že pachatel ve věku dvacet až třicet let z místa utekl směrem do Puchýřovy ulice. Je sportovní, štíhlé, asi sto osmdesát centimetrů vysoké postavy, na sobě měl černou mikinu a tmavé kalhoty. Má krátce střižené tmavé vlasy a obličej měl krytý tmavou rouškou. Zjistili také, že v době incidentu se na parkovišti a autobusové zastávce pohybovali další lidé.
Ti by jim mohli sdělit důležité informace k vyšetření případu. Hledají především svědka v tmavé mikině s kapucí a nápisem Calvin Klein, kraťasech, pod nimiž měl tříčtvrteční černé elasťáky, a na nohou světlé tenisky. Ten se pohyboval v těsné blízkosti autobusové zastávky. Incident jistě viděla také žena ve věku 20 – 30 let ve výrazné kostkované halence, džínách a s mikinou kolem pasu.
Lupiče se snažili z parkoviště pronásledovat také dva muži. Asi čtyřicetiletý svědek měl na sobě modrou mikinu a modré rifle, na hlavě pak kšiltovku v kombinaci bílé a tmavé barvy. Asi padesátiletý muž pak byl oblečený do pruhovaného svetru, na němž měl tmavou vestu. Měl oblečené šedé kalhoty a sportovní boty.
Informace k loupežnému přepadení mohou svědci sdělit na tísňovou linku 158. Policie děkuje za spolupráci.