Při DBA v Karlovarském kraji zastavili policisté 450 vozidel, každý třetí řidič se dopustil přestupku | Týdeník Policie

Při DBA v Karlovarském kraji zastavili policisté 450 vozidel, každý třetí řidič se dopustil přestupku

Při DBA v Karlovarském kraji zastavili policisté 450 vozidel, každý třetí řidič se dopustil přestupku

V úterý 7. května 2019 proběhla v rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit počet dopravních nehod a jejich následků v celém Karlovarském kraji dopravně bezpečnostní akce.

Tato dopravně bezpečnostní akce byla zaměřena na kontrolu dodržování limitů rychlosti jízdy. Nasazeny byly tři pohyblivé radary umístěné ve vozidlech a stejný počet stacionárních radarů na konkrétních vytipovaných stanovištích.

V průběhu akce se policejní hlídky zaměřily také na dodržování ostatních ustanovení pravidel silničního provozu podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Dále i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Tři desítky dopravních a pořádkových policistů zkontrolovali v rámci akce přes 450 vozidel a zjistili 150 přestupků, z toho policisté 135 přestupků vyřídili na místě pokutou a zbylých 15 přestupků oznámili na příslušný úřad k projednání.

Předepsanou rychlost porušilo celkem 104 řidičů. Dalšími nejčastějšími prohřešky byl nevyhovující technických stav u 13 vozidel nebo nepoužití bezpečnostních pásů v 7 případech. Dva řidiči nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti a přestupku se dopustil také jeden motocyklista.

Obdobné dopravní akce budou i nadále pokračovat.


Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG