Při dopravní akci v Moravskoslezském kraji byl nasazen celorepublikový Auto-Team

Při dopravní akci v Moravskoslezském kraji byl nasazen celorepublikový Auto-Team

Ve čtvrtek i v pátek probíhala na území Moravskoslezského kraje dopravní akce. Policisté se zaměřili především na dodržování povolené rychlosti, nesprávné předjíždění a způsob jízdy.

Jednalo se o společné nasazení AUTO – TEAMU. Tento pracovní tým je celorepublikový, tvoří ho policisté ze všech krajských ředitelství. Policisté zajišťují pravidelný, efektivní dohled na silniční provoz na dálnicích, rychlostních silnicích a dalších vybraných komunikacích s cílem eliminovat protiprávní jednání účastníků silničního provozu, které vážně ohrožuje bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Aktuální akce byla pod taktovkou moravskoslezských dopravních policistů a zúčastnili se jí dále kolegové z krajských ředitelství Olomouckého, Zlínského, Jihomoravského, Pardubického a Královéhradeckého kraje. Hlídky byly přítomny na dálnici, komunikacích I. tříd a na vytipovaných, velmi frekventovaných místech v obcích po celém Moravskoslezském kraji. Policisté disponovali měřicí technikou – na pevných stanovištích užívali ruční radary, měli samozřejmě také vozidla vybavená měřiči rychlosti, disponovali dalekohledy a podobně, v terénu byli rovněž policisté na služebních motocyklech…

Policisté se zaměřili nejen na dodržování povolené rychlosti, nesprávné předjíždění a způsob jízdy, ale na dodržování všech ustanovení zákona o silničním provozu, a to nejen u řidičů, ale také u chodců či cyklistů. Jednalo se o akci rozsáhlejšího charakteru, jejíž výsledky budou k dispozici v pondělí.

Dopravní nehodovost v kraji
Policisté zaznamenali v od ledna do konce května letošního roku v Moravskoslezském kraji celkem 3991 dopravních nehod. Zemřelo při nich 17 osoby, 57 osob bylo zraněno těžce a 750 lehce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je pokles u počtu osob těžce zraněných (- 24) a lehce zraněných (- 86), naopak nárůst je u celkového počtu dopravních nehod (+ 42). U počtu osob usmrcených není rozdíl.

Pokud porovnáme dny v týdnu, je situace následující:
úterý – 677
pátek – 651
čtvrtek – 616
pondělí – 609
středa – 603
neděle – 365
sobota – 470

Zjištěná požití alkoholických nápojů u viníků nehod
Policisté zjistili požití alkoholických nápojů u viníků dopravních nehod ve 140 případech. Při těchto nehodách byly 2 osoby zraněny těžce a 50 lehce.

Hlavní příčiny a druhy dopravních nehod
* nesprávný způsob jízdy 2160 nehod; zemřelo při nich 5 osob, 22 osob bylo zraněna těžce a 276 lehce
* nepřiměřená rychlost 507 nehod; zemřelo při nich 8 osob, 9 osob bylo zraněno těžce a 138 lehce
* nedání přednosti v jízdě 402 nehod; zemřely při nich 2 osoby, 13 osob bylo zraněno těžce a 190 lehce

Co se týká druhu nehod, pomyslné první místo obsadily srážky s jedoucím nekolejovým vozidlem (1032), následují srážky s vozidly zaparkovanými, odstavenými (919), srážky s pevnou překážkou (906) a srážky s lesní zvěří (660).

Policisté evidují 18 srážek s tramvají a 23 srážek s domácí zvěří.

Foto: Policie ČR

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG