Při loupeži si trojice přišla na 600 korun, teď všem podezřelým hrozí v případě odsouzení až desetileté vězení

Při loupeži si trojice přišla na 600 korun, teď všem podezřelým hrozí v případě odsouzení až desetileté vězení

Policistům obvodního oddělení Slaný se podařilo ve velmi krátkém čase objasnit případ loupežného přepadení a vypátrat všechny tři podezřelé.

Na místní policejní služebnu obvodního oddělení ve středu 31. října 2018 oznámil poškozený muž loupežné přepadení, ke kterému došlo téhož dne kolem půl dvanácté ve Vinařického ulici ve Slaném. K osmnáctiletému mladíkovi přistoupila tříčlenná skupinka mladých mužů a požadovala finanční hotovost nebo dojde k fyzickému útoku. Vzhledem k dané situaci, kdy byli muži ve značné přesile a vyhrožovali, vyndal poškozený peněženku, ze které chtěl pachatelům dát 100,-Kč, aby mu neublížili a mohl se vymanit z jejich přítomnosti. V peněžence byla ještě bankovka v hodnotě 500,-Kč, kterou mu jeden muž z této trojice sám vytáhl z peněženky a poté všichni utekli.

Na základě operativního policejního šetření na základě dobré místní znalosti se policistům podařilo během několika hodin podezřelou trojici vypátrat a zadržet. Po provedení prvotních úkonů spojených s výslechy byli všichni tři muži z okresů Kladno a Louny umístěni do policejní cely.

Dne 1. listopadu 2018 policisté zahájili trestní stíhání proti těmto třem podezřelým, kteří byli následně obviněni z trestného činu loupežné přepadení ve spolupachatelství. Dvacetiletý mladík z Kladenska a sedmadvacetiletý muž z okresu Louny byli dne 1. listopadu 2018 propuštěni a jsou prošetřování na svobodě. Na čtyřiadvacetiletého muže z Kladenska, vzhledem k jeho rozsáhlé trestní minulosti, podali policisté na Okresní státní zastupitelství podnět na vzetí do vazby, což bylo akceptováno. Dne 3. listopadu 2018 byl obviněný eskortován do vazební věznice v Praze.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG