Při požáru garáže a střechy rodinného domu byl v Řitce zraněn řevnický hasič | Týdeník Policie

Při požáru garáže a střechy rodinného domu byl v Řitce zraněn řevnický hasič

Při požáru garáže a střechy rodinného domu byl v Řitce zraněn řevnický hasič

Ve čtvrtek dopoledne byl na tísňovou linku oznámen kouř, vycházející z garáže v rodinném domě v Řitce na Praze západ. Operační středisko na místo vyslalo jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Řevnice a Příbram a dále pak dobrovolné hasiče z JSDH Mníšek pod Brdy. K místu vyrazila také hlídka OO PČR Mníšek pod Brdy.

V době příjezdu první jednotky hasičů (stanice Řevnice) hořela garáž v plném rozsahu. Hasiči nasadili dva vodní „C“ proudy, kdy vedli zásah zevnitř budovy i z venkovní části. Plameny se postupně rozšířily i na část střechy rodinného domu, tu hasiči ochlazovali.

V průběhu zásahu došlo v zakouřeném objektu k propadu jednoho z hasičů do zhruba metr a půl hluboké díry. Na místo byly vyslány posádky RZP a RV ZZS ASČR, které řevnického hasiče ošetřily s lehkým zraněním a následně jej převezly do nemocnice. Hasič má podle dostupných informací jen naražená žebra.

Po lokalizaci požáru začali hasiči s rozebíráním střechy. V průběhu rozebírání pak ochlazovali dřevěné trámy.

Na místo dorazil vyšetřovatel HZS Středočeského kraje z příbramské stanice, který bude zjišťovat příčinu a okolnosti požáru. Škoda podle všeho přesáhne hodnotu 1 milionu korun.

Foto: Týdeník Policie

Kriminalisté zaslali v případu střelby v Rychnově nad Kněžnou návrh na podání obžaloby pro trestný čin vraždy

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z ...

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z vraždy své 47leté manželky, ke které došlo 11. července 2019 v Rychnově nad Kněžnou v ...

Dva přestupci osočili pražské strážníky, že jsou pod vlivem alkoholu

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, ...

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, nejsou ničím výjimečným. Ročně se tento scénář odehraje v desítkách případů. V ...

Size: XS SM MD LG