Policisté dopravního inspektorátu Bruntál se zabývají okolnostmi a zjišťují všechny skutečnosti dopravní nehody, která se stala ve středu, dne 28. ledna 2026, ve 14:45 hodin, na křižovatce ulic Krnovská a Nádražní v Bruntále.
Na základě zjištěných informací měl řidič (ročník 1949) osobního automobilu Hyundai i30 jedoucí po vedlejší ulici Krnovské nedat přednost řidiči (1974) nákladního vozidla značky Man s nástavbou domíchávače jedoucí po hlavní ulici Nádražní ve směru od ulice Opavské. Následně došlo ke střetu, kdy řidič hyundaie vyjel mimo komunikaci.
Následkem dopravní nehody byla hmotná škoda na obou automobilech a těžká zranění řidiče osobního vozidla, který byl zdravotníky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě.
„První pomoc zraněnému poskytovali profesionální hasiči, kteří místem v době nehody projížděli. Šestasedmdesátiletý muž s lékařkou po celou dobu komunikoval. Měl příznaky poranění páteře a vážné poranění hrudníku. Záchranáři u pacienta provedli potřebné znehybnění, nitrožilně podali léky proti bolesti a infuzi, a zahájili kyslíkovou terapii. Vážně zraněný muž byl transportován do traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava. V době předání týmu tamního urgentního příjmu byl ve stabilizovaném stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
U řidiče domíchávače byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Byl také nařízen odběr biologického materiálu k zjištění přítomnosti alkoholu v krvi řidiče hyundaie.
