V pondělí 1. září, po půl čtvrté ráno, bylo zdravotnické operační středisko informováno o zraněném člověku, kterého měl přejet vlak na železniční trati v Ostravě-Nové Vsi. Na místo události operátoři ihned vyslali posádku rychlé lékařské pomoci.
Pětapadesátileté ženě již v okamžiku příjezdu týmu ZZS MSK poskytovali základní první pomoc zasahující hasiči. Po střetu s vlakem byla při vědomí, prvotní lékařské vyšetření však ukázalo, že utrpěla ztrátové poranění dolní končetiny s větší krevní ztrátou.
Posádka ZZS ošetřila ránu, zahájila infuzní terapii a postarala se o zajištění tepelného komfortu. Pacientka byla připravena k transportu do zdravotnického zařízení a poté přepravena na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.
Její stav byl v době předání stabilizovaný.
„Na železniční trati, mezi zastávkami Ostrava – Hlavní nádraží a Ostrava-Svinov, došlo ke střetu vlaku s ženou středního věku. Ta utrpěla zranění, se kterým byla předána do nemocničního zařízení. Provoz na trati byl po čtvrté hodině obnoven s omezením na jedné koleji, k úplnému obnovení provozu došlo po páté hodině. Kriminalisté z Ostravy-Přívozu se zabývají veškerými okolnostmi této události,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.