Při útoku na ulici ve Stodůlkách byli pobodáni dva lidé, podezřelého zadržel policista z MOP Stodůlky | Týdeník Policie

Při útoku na ulici ve Stodůlkách byli pobodáni dva lidé, podezřelého zadržel policista z MOP Stodůlky

Při útoku na ulici ve Stodůlkách byli pobodáni dva lidé, podezřelého zadržel policista z MOP Stodůlky

V Neústupného ulici v pražských Stodůlkách došlo v pátek večer k incidentu, při kterém podle oznámení muž pobodal nožem dva lidi – muže a ženu.

Na místo okamžitě vyrazily posádky ZZS HMP, včetně Inspektora provozu, dvou lékařských posádek, RZP posádky, či posádky záchranářů – specialistů na urgentní medicínu. Dále k místu zamířilo velké množství hlídek Policie ČR.

Poblíž ulice Neústupného byla nalezena vážně zraněná (pobodaná) žena a také vážně zraněný (pobodaný) muž. Oba skončili v péči policistů a kolemjdoucích svědků a následně v péči záchranářů. Zraněná žena skončila po ošetření v motolské nemocnici a muž byl po ošetření převezen do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice.

Policisté okamžitě začali pátrat po okolí po útočníkovi. Podezřelého si všiml policista z MOP Stodůlky mezi ulicemi Fantova a Trávníčkova, přičemž podezřelého označil navíc kolemjdoucí svědek.

Dotyčný nereagoval na výzvy a hrozby namířenou střelnou zbraní, proto ho musel policista zpacifikovat. V tom mu pomohli následně i další kolegové, kteří dorazili na místo.

Okolí místa činu bylo v okruhu několika desítek metrů uzavřeno. Na místo vyrazily výjezdové skupiny SKPV z Prahy II. i z Krajského ředitelství. Se zajištěním okolí pomohli policistům z OHS, MOP a PMJ také policisté z SPJ Praha a kriminalisté.

Okolnosti celé události jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování.

Foto: Týdeník Policie

Na Šumpersku proběhla kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 ...

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení. Koncem ledna provedli příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj ...

Policisté museli odložit vyšetřování nebezpečného předjíždění na Jičínsku

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti ...

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I přes jeho intenzivní šetření a odborná zkoumání zajištěného ...

Moravskoslezští záchranáři si převzali patnáct nových vozidel

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních ...

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních vozidel. Slavnostního setkání a tiskové konference se v areálu IZS v ...

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl pražským strážníkům i přesto, že měl v autě tříleté dítě

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla ...

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace ...

Size: XS SM MD LG