Pro dva sražené chodce na Karvinsku letěl během jediného dne vrtulník LZS | Týdeník Policie

Pro dva sražené chodce na Karvinsku letěl během jediného dne vrtulník LZS

Pro dva sražené chodce na Karvinsku letěl během jediného dne vrtulník LZS

Ve středu 17. dubna po 9 hodině v Bohumíně řidič (54) osobního vozidla Renault Laguna jel po silnici I/67 ve směru jízdy od obce Dětmarovice do centra města. Zřejmě se plně nevěnoval řízení a přehlédl z levé strany přecházející 80letou ženu.

Seniorka po střetu s vozidlem utrpěla vážná zranění a letecky byla transportována do Fakultní nemocnice Ostrava. Policisté na místě zjistili, že žena komunikaci přecházela mimo přechod pro chodce, nicméně ve vzdálenosti do 50 metrů od vyznačeného přechodu. Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní. Míru zavinění vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení přečinu těžké ublížení na zdraví.

K další nehodě mezi chodcem a osobním vozidlem došlo o několik hodin později. Odpoledne policisté vyjížděli do Havířova na ulici Těšínská. Krátce před 3 hodinou řidič (68) vozidla taxi služby srazil 10leté dítě. Řidič jel ve směru od centra města do obce Těrlicko. Dívenka do jízdní dráhy vběhla bezprostředně z kolony protijedoucích vozidel.

Na místo byl přivolán vrtulník, který dítě letecky přepravil do Fakultní nemocnice Ostrava. U řidiče orientační zkoušky na alkohol i návykové látky byly negativní.

Foto: Policie ČR

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG