S naléhavým oznámením se na strážníky obrátila žena z jižní části Brna, když v sobotu, ve tři hodiny v noci, viděla po lešení přistaveném k bytovému domu šplhat mladého muže. Konstrukce přiléhala k balkonům, a tak měla volající pochopitelné obavy, že se cizí člověk pokusí vloupat do bytu.
Hlídka pořádkové jednotky městské policie přispěchala zhruba tři minuty po telefonátu a mladíka už takto brzy zastihla při sestupu, o několik pater níže, než žena hlásila. Strážníci potom pečlivě prošetřili všechny okolnosti a potvrdilo se jim vysvětlení, které jim hned zkraje osmadvacetiletý muž dal.
Do domu nepřišel krást, naopak se dostavil pro svoji vlastní věc. Po lešení vystoupal k bytu, kde bydlí jeho přítelkyně, a ta mu balkonovými dveřmi podala jeho nabíječku k mobilnímu telefonu, kterou si tam zapomněl. Jak mladý muž objasnil, dívčina matka ho nemá příliš v oblibě, a tak využil rekonstrukce domu, aby se vyhnul obligátnímu příchodu přes chodbu.
Strážníci ho přesto upozornili, že tento styl návštěv v pozdních hodinách budí mezi místními rozruch a může být i poměrně nebezpečný. Potom ho nechali pokračovat směrem domů.